شنبه ۱۲ شهریور ۹۰ | ۱۰:۳۹

زندگی توام با ترس مسلمانان امريکا

يک فعال مسلمان امريکايي اعلام کرد، به دنبال افزايش فشار سرويس‌هاي اطلاعاتي روي مسلمانان، جامعه مسلمانان در امريکا با ترس زندگي ‌مي‌کنند.


عبدالعليم موسي پيشواي مسجد الاسلام در واشنگتن در ادامه اظهار داشت: «مسلماان امريکا در واقع با ترس و نگراني زندگي مي‌کنند. نگراني از رعايت نشدن حريم خصوصي آن‎ها در خانه‌هايشان و حتي نگراني از برگزاري مراسم عيد. مسلمانان در امريکا به شدت احساس مي‌کنند که سرکوب شده و تحت نظارت قرار دارند.»

وي در حالي اين اظهارات را بيان کرد که گزارش‌هاي جديد حاکي از اين است که اداره پليس نيويورک و سازمان جاسوسي امريکا (سيا) بعد از حملات 11 سپتامبر روي زندگي مسلمانان نظارت شديدي اعمال کرده‌اند.

موسي در ادامه خاطر نشان کرد: «اين نقض آشکار حقوق مسلمانان است و ما اعتقاد داريم دولت در تلاش است تا فضاي بدبيني و بي اعتمادي را ميان مسلمانان گسترش دهد.»

وي همچنين تاکيد کرد، دولت امريکا و رژيم اسرائيل از افزايش فشار روي جامعه مسلمانان سود مي‌برند.

اين فعال تاکيد کرد: «اگر شما به ريشه مسئله نگاه کنيد، مي‌بينيد کساني که بيش از همه از تقويت و احيا اسلام احساس خطر مي‌کنند، صهيونيست‌ها، يعني اشغالگران فلسطين هستند. همچنين دولت امريکا نيز احساس مي‌کند هر پيشرفتي که ما حاصل کنيم، تهديدي براي ثبات آن‎ها به شمار مي‌رود.»

بر اساس يک گزارش جديد توسط مرکز نظرسنجي پيو، 55 درصد مسلمانان امريکايي اعتقاد دارند بر اساس سياست‌هاي ضد تروريستي دولت امريکا آن‎ها در معرض نظارت فزاينده‌اي قرار گرفته‌اند.

نتايج اين نظرسنجي همچنين نشان مي‌دهد، تجاوز به حقوق مسلمانان به دست نيروهاي امنيتي فرودگاه‌ها، افسران اجراي قانون و ديگر مقامات از سال 2007 ميلادي به طور قابل توجهي افزايش يافته است.

43 درصد از شرکت کنندگان در اين نظرسنجي گزارش دادند، که در سال گذشته با اقدامات تعرض‎آميز روبرو شده‌اند.

اين در حالي است که بر اساس نظرسنجي سال 2007، 40 درصد از شرکت کنندگان نسبت به چنين موضوعي معترض هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: