چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۳ شهریور ۹۰ | ۰۹:۵۷

رسانه‌های امپریالیسم واقعیت‌ها درباره ایران را تحریف می‌کنند

يك فعال سیاسی اروگوئه‌ای پس از شرکت در کنفرانس بین‌المللی “ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه” در تهران، این سفر را باعث قوت قلب نیروهای مبارز علیه امپریالیسم در کشورهای دیگر دانست.


“ادواردو روبیو”، عضو رهبری جنبش 26 مارس، که به نمایندگی از کشور اروگوئه، به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی “ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه” به ایران سفر کرد، طی مصاحبه‌ای رادیویی نقطه نظرات خود را درباره این سفر بیان داشت.

ادواردو روبیو در رابطه با کنفرانس تهران اظهار داشت: بسیار خوشحالیم و هنوز در حال تجزیه و تحلیل تاثیرات این سفر هستیم که به معنای شناخت یک دنیای جدید برای ما بود. افتخار شرکت در یک رویداد بسیار مهم با هدف توسعه صلح در سطح جهان را داشتیم. از دولت ایران و سازمان برگزارکننده کنفرانس برای دعوت از ما جهت شرکت در این رویداد مهم تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم بین نتیجه‌گیری‌های مختلفی که یک فرد می‌تواند و باید انجام دهد اولین چیزی که ما می‌توانیم با تمام صراحت وشفافیت بیان کنیم این است که رسانه‌های گروهی بزرگ برای تحریف واقعیت در خدمت امپریالیسم و صهیونیسم قرار دارند. زیرا تنها کافی است به تهران بروید و کسانی که در گروه‌های مختلف جامعه ایرانی و در سازمان‌های  اجتماعی و یا دولتی کار می‌کنند را بشناسید تا ببینید واقعیت تفاوت زیادی با تبلیغات غربی دارد.

به گفته وی: ما فقط  پایتخت را، شهری که 15 میلیون نفر جمعیت دارد، شناختیم. ما با یک دنیای بزرگ و با یک اقتصاد پویا مواجه شدیم. دنیایی که دربرگیرنده پیشرفت کارگران، مردم و جامعه به طور مشترک است. ما همچنین دیدیم که دولت، سیاست‌مداران و مردم با روحیه همبستگی قوی در کنار یکدیگر علیه امپریالیسم مبارزه می‌کنند.

این فعال سیاسی افزود: آنچه که در این مقطع از مبارزه به ما مربوط می‌شود، این است که نبرد بدون استفاده از نیروی نظامی، علیه امپریالیسم و علیه ابزارش که در آن منطقه بدون تردید صهیونیسم است، جریان دارد.

روبیو تاکید کرد: همچنین اهمیتی که ایران برای آمریکای لاتین قائل می‌شود برای ما شگفت‌آور بود. مراکز مطالعاتی در سطوح دانشگاهی به شناخت فرهنگ، تاریخ و موقعیت سیاسی آمریکای لاتین اختصاص یافته است زیرا آنها دریافته‌اند که ما نیرویی بالقوه در مقابله با یک دشمن مشترک در اختیار داریم.

وی همچنین اظهار داشت: کنفرانس تهران دارای ابعاد مختلف و چند قطبی بود و شرکت‌کنندگان در آن کنفرانس وزن و قدرت بیشتری به آن می‌داد. به عنوان مثال “شاندرا”، استاد مالزیایی و رئیس کمیته بین‌المللی برای صلح عادلانه خیلی خوب سخنرانی کرد.
وی اهل مالزی است اما راجع به آمریکای لاتین، کودتای شیلی، کودتای اروگوئه، کودتای آرژانتین و ناپدید شدگان صحبت می‌کرد. افرادی در این کنفرانس حضور داشتند که دارای اطلاعات بسیار خوبی بوده و به ما قوت قلب می‌دادند، زیرا دریافتیم افراد دیگری هم در پنج قاره وجود دارند که تفکرشان به ما شبیه است.

ادواردو روبیو در خاتمه سفر خود به ایران را اینگونه ارزیابی کرد: با قوت قلب و قدرت بیشتری از ایران برگشتیم، با اعتقاد محکم‌تری مبنی بر اینکه در این راه مبارزه، دوستان بسیار بیشتری از آنچه که بعضی اوقات و در برخی لحظات تنهایی در این کشور بسیار کوچک اروگوئه احساس می‌کنیم، داریم.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: