سه‌شنبه 06 سپتامبر 11 | 15:00

سرنوشت مبارک و قذافی در انتظار آل خليفه

دبير کل جنبش آزادگان بحرين با اشاره به احتمال صدور 25 سال زندان براي شيخ محمدعلي محفوظ دبيرکل جمعيت عمل اسلامي بحرين، گفت: رژيم آل خليفه نيز مانند رژيم هاي ديکتاتوري حسني مبارک در مصر و معمر قذافي در ليبي محکوم به سرنگوني است.


“سعيد الشهابي” در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: اقدام رژيم حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين براي حبس شيخ محمدعلي محفوظ براي تثبيت اقدامات سرکوبگرانه اين رژيم است.

الشهابي گفت: رژيم بحرين همه مرزهاي انساني، سياسي و اخلاقي را در هم شکسته و ديگر موردي باقي نمانده که بدان اقدام کند .

وي با تاکيد بر اين که رژيم بحرين رو به زوال است؛ افزود: قهرمانان، فرهيختگان ، زاهدان و اصلاحگران بحرين با ياري خدا و بنا بر وعده حق تعالي پيروز خواهند شد.

اعطاي تابعيت به 150هزار خارجي در بحرين

دبيرکل جنبش آزادگان بحرين با اشاره به اقدام رژيم بحرين مبني بر اعطاي تابعيت به بيگانگان براي تغيير ترکيب جمعيتي اين کشور گفت: دست يافتن بر آمار حقيقي تعداد افرادي که تابعيت گرفته اند بسيار دشوار است اما آماري که دو سال پيش منتشر شد و بر اظهارات مسوولين استناد داشت بيانگر اين است که  تعداد افرادي که تابعيت گرفته اند بالغ بر 150 هزار نفر است.

وي افزود: حتي زماني که جمعيت الوفاق در پارلمان اعلام شمار افراد تابعيت گرفته را درخواست کرد رژيم بحرين از ارايه آمار خودداري کرد که اين مساله بيانگر بي احترامي اين رژيم حتي به پارلماني است که خود تشکيل داده بود.

دبيرکل جنبش آزادگان بحرين گفت: اعطاي تابعيت در بحرين تصادفي نيست بلکه برنامه ريزي شده و بر اساس طرح مشخصي است.

وي افزود: اين اقدام رژيم بحرين مصداق کشتار جمعي در عرف بين المللي و قوانين سازمان ملل است به اين معنا که به حاشيه راندن طائفه يا بخشي از مردم به منظور از بين بردن آنها از نظر سياسي و فرهنگي  مانند کشتار جمعي است.

الشهابي با بيان اين که در بحرين چهار نوع تابعيت وجود دارد؛ تصريح کرد: از نظر جمعيت شناختي با افزايش افراد تابعيت گرفته از دو قبيله خوالد و دواسر عربستان سعودي و ديرالزور سوريه، پاکستان و اردن که دادن اين نوع  تابعيت به منظور تغيير ترکيب جمعيتي از نظر تعداد افراد منتسب به مذهب خاصي صورت مي گيرد.

وي گفت: نوع دوم تابعيت سياسي است و هدف از آن  تشکيل دو گروه سياسي از افراد تابعيت گرفته متعلق به کشورهاي غربي و افراد تابعيت گرفته ديگر کشورهاست تا در فرايند سياسي شرکت داده شوند.

الشهابي افزود: تابعيت مذهبي از ديگر تابعيت هاست که به منظور اولويت دادن يک مذهب بر مذهب ديگر است و چهارمين نوع تابعيت طبقاتي است که به منظور تضعيف تاجران يک جناح يا گروه يا مذهب مشخص و ترجيح دادن بر تاجران مذهب ديگراست.

وي در خصوص اقدامات کميته تحقيق به رياست بسيوني گفت: تاريخ نقض حقوق بشر رژيم بحرين مربوط به دو ماه پيش نيست بلکه  به 20 سال ييش بازمي گردد.

الشهابي تصريح کرد: اين کميته که به دستور حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين تشکيل شده است به هيچ وجه اين رژيم ديکتاتوري را که مسوول همه جنايت ها اعم از مساله تابعيت سياسي ، کشتار غيرقانوني ، شکنجه ، بازداشت خودسرانه، تخريب مساجد و بازکردن پاي اشغالگران سعودي به اين کشور است؛ محکوم نخواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.