چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۹ شهریور ۹۰ | ۲۲:۳۳

عربستان حامی مالی تروريست‎ها در سوريه

مقامات سوريه اعلام کردند، اعضاي يک گروه ‌تبهکاري مسلح را که به دليل انجام عمليات تروريستي در داخل اين کشور دستگير شده‌اند، به دريافت وجوه از عربستان سعودي اعتراف کرده‌اند.


بر پايه اعترافات تروريست‌ها که از تلوزيون سوريه پخش شد، رياض از فعاليت‌هاي شبه‎نظامي عليه دولت سوريه حمايت کرده و و به منظور ايجاد اغتشاش در اين کشور، از گروه‌هاي مسلح حمايت مالي مي‌کند.

همچنين به دنبال حمله نيروهاي امنيتي سوريه به مواضع تروريست‌ها در روستاي ابلين در منطقه جبل الزاويه در شمالي غربي سوريه، چندين تروريست کشته و تعدادي نيز زخمي شدند.

تعدادي از تروريست‌ها نيز در جريان اين عمليات دستگير شدند.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه، در اين عمليات که در جريان آن اسلحه، مهمات و يونيفور‌م‌هاي نظامي نيز ضبط شد، 6 تن از نيروهاي امنيتي کشته و سه تن نيز زخمي شدند.

کشور سوريه از اواسط ماه مارس صحنه ناآرامي‌هايي بوده است که در جريان آن صدها نفر شامل نيروهاي امنيتي جان خود را از دست دادند.

با وجود اينکه مخالفان در سوريه، دولت اين کشور را عامل درگيري‎ها عنوان مي‌کنند، دولت سوريه افراد مجرم، خرابکاران و گروه‌هاي تروريستي مسلح را عامل خشونت‌ها در کشور مي‌داند و تاکيد دارد که ناآرامي‌ها در سوريه از خارج طراحي شده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: