دوشنبه 24 می 10 | 13:06

اگر می‌خواهید بر این راه اصرار ورزید نام بزرگ خمینی را آلوده مطامع سياسی نكنید

اين روزها كه سران فتنه در جشن و عزا دور هم جمع مي‌شوند تا براي جنجال آفريني در آستانه حماسه 22 خرداد به هر كاري دست بزنند شما متاسفانه با بينش اندك و يا بهتر بگوييم بي‌بصيرتي در جلسات عشرت مآبانه عده‌اي مست قدرت و شهوت شركت مي‌كنيد و با فتنه‌گراني كه مي‌خواستند حريم ولايت را با ادعاي دروغ خود به توبره ببندند، هم‌نشين مي‌شويد.


متن نامه انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد خطاب به سيد حسن خميني به شرح زیر است:

“به حسن و برادرانش اين توصيه را مي‌نمايم كه هميشه سعي كنند در خط رهبري حركت كنند و از آن منحرف نشوند كه خير دنيا و آخرت در آنست و بدانند كه ايشان موفقيت اسلام و نظام و كشور را مي‌خواهند. هرگز گرفتار تحليل‌هاي گوناگون نشوند كه دشمن در كمين است! امروز بايد در كنار نظاممان پشت سر رهبري قرار بگيريم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره‌هاي شناخته شده انقلاب كه ساليان سال در زندان‌هاي رژيم سفاك پهلوي به سر برده. هيچكس حق شكستن حريم رهبري را ندارد.

حرمت رهبري نظام اسلامي، از اصول خدشه ناپذير انقلاب اسلامي ماست. همه بايد به دستورات رهبري عمل كنند. ما امروز موظف هستيم پشت سر مقام رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي حركت كنيم. هر چه ايشان گفت گوش كنيم، اگر روزي حركت ما با حركت ولي نخواند، بدانيد كه نقص از ماست! ”

قسمتي از وصيت نامه يادگار امام مرحوم سيد احمد خميني

جناب حجة‌الاسلام سيدحسن خميني
سلام عليكم

درحالي كه روزهاي زيادي تا 14 خرداد و سالگرد رحلت بنيانگذار فقيد انقلابمان باقي نمانده است، متأسفانه شاهد رفتارهايي غير معمول از سوي شما هستيم كه تذكر و تلنگر آن را بر خود واجب دانستيم و اميدواريم موثر افتد. گرچه دوستي شما با سران فتنه به سبب قرابت خويشاونديتان بر همگان هويدا و آشكار است، اما از شما انتظار مي رفت به دليل وابستگي نسبي خود با حضرت امام(ره) نام ايشان كه ماوراي فعاليت جناحي و سمت و سو گيري هاي سياسي بوده و هست، به رفتارهايي كه پايه هاي آن بر اساس ماكياولي و قدرت طلبي پي ريزي شده است آلوده نكنيد.

اين روزها كه سران فتنه در جشن و عزا دور هم جمع مي‌شوند تا براي جنجال آفريني در آستانه حماسه 22 خرداد به هر كاري دست بزنند شما متاسفانه با بينش اندك و يا بهتر بگوييم بي‌بصيرتي در جلسات عشرت مآبانه عده‌اي مست قدرت و شهوت شركت مي‌كنيد و با فتنه‌گراني كه مي‌خواستند حريم ولايت را با ادعاي دروغ خود به توبره ببندند، هم‌نشين مي‌شويد. شما امروز با كساني دم خور شده‌ايد كه زماني خود مروج هتك حرمت به امام راحلمان بودند و اينان بودند كه جرأت سخنان ناروايي چون “خميني به موزه تاريخ سپرده شده است ” را به عده‌اي ملعبه غرب و ساختار شكن سكولار دادند.

آقاي حسن خميني

به تاريخ نگاه بياندازيد و ببينيد چه بسيار هستند افرادي كه گذشتگان نكويي داشتند اما با نشست و برخاست با بدان خاندان خود را فراموش كردند و در ولع و طمع قدرت و خودمحوري آنچنان دست و پا زدند كه سرانجامي جز خواري و نكبت براي خود در تاريخ به جا نگذاشتند. “پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد ” ماجراي حسين خميني كه از اقوام شما هم هستند را فراموش نكنيد كه وي نيز زماني در دام منافقين افتاد و سرانجامي نداشت جز طرد از سوي امام و امت.

لذا اين نامه از امام راحل به سيد حسين را براي شما مجددا ياد آور مي‌شويم كه ايشان فرمودند: “: پسرم حسين خميني! جواني براي همه خطرهايي دارد كه پس از گذشت آنها انسان متوجه مي‌شود. من ميل دارم كساني كه به من مربوط هستند در اين كوران‌هاي سياسي وارد نشوند؛ من اميد دارم كه شما با مجاهدت در تحصيل علوم اسلامي و با تعهد به اخلاق اسلامي و مهار كردن نفس اماره بالسوء ، براي آتيه مورد استفاده واقع بشوي؛ من علاوه بر نصيحت پدري پير، به شما امر شرعي مي‌كنم كه در اين بازي‌هاي سياسي وارد نشوي و واجب شرعي است كه از اين برخوردها احتراز كني ؛ من به شما امر مي‌كنم به حوزه علميه قم برگرد و با كوشش، به تحصيل علوم اسلامي و انساني بپرداز. ”

اما متاسفانه شما نيز راه ناكجا آباد پسر عموي خود را در پيش گرفتيد و به جاي سعي در گسترش معارف امام(ره) و انقلاب در دل موسسه نشر آثار و توليت حرم مطهر امام راحل ريش و قيچي را در دست نااهلاني گذارده‌ايد كه نسبت به امام(ره) و راه و روش وي هيچ معرفتي نداشته و ندارند و از يار امام(ره) بودن براي خود نقاب و زره پوشي ساختند و خود را در لباس ميش نمايش دادند ولي مردم در 8 ماه فتنه متوجه اين نماي مظلوم بر تن روباه صفتان و گرگ‌هاي مدعي خط امام(ره) شدند اما شما چشم‌تان را برهمه اينها بستيد و تنها زماني دم برآورديد كه همين افراد با سخنان امام زير سئوال رفتند.

اين چه رفتار غير منطقي است كه شما براي رسيدن به قدرت پيش گرفته‌ايد؟ اين چه اميد شوم به حمايت عده‌اي فتنه‌گر است كه شما به آن دل بسته‌ايد؟ شايد اين دلبستگي و هم نشيني شما با اين فتنه‌گران عاملي بود تا هتك حرمت فتنه‌گران در آذر ماه را نبينيد و دم بر نياريد. بي‌شك حرف شما درحمله به برنامه شاخص كه نمونه اي از سخنان خميني كبير بود نيز از اين همنشيني شما با فتنه گران برآمده است.امروز مطمئتن باشيد همان هايي كه از نام جماران براي برپايي متينگ سياسي سوء استفاده كردند از نام و نشان شما هم به عنوان پله اي براي ترقي خود استفاده مي‌كنند و همينان كه با بي‌رحمي كمر ملت را زير بار تمايلات نفساني خود خرد كردند و شادي و حلاوت پيروزي 22 خرداد را به كام ملت تلخ كردند، برايشان تفاوتي ندارد كه شما را در راه نفسانيت خود به قعر و انتهاي مذلت بفرستند.

فلذا ما دانشجويان دانشگاه شاهد كه تحصيل خود در دانشگاه و كسب علم را مديون نفس روحاني پير جماران و خون فرزندان روح الله مي‌دانيم بار ديگر از سر دلسوزي به شما توصيه مي‌كنيم كه از اين راه و كردار بازگرديد كه آغوش امت براي شما تنها يادگار خاندان خميني همچنان باز است و والا اگر مي‌خواهيد به همين راه برويد و بر اين امر و اين راه اصرار ورزيد نام بزرگ خميني را آلوده مطامع سياسي نكنيد و اين نام بزرگ را از ذهن و شناسنامه خود حذف كنيد و توليت حرم مطهر را هم به ما دانشجويان بسپاريد كه ما فرزندان نسل سوم انقلاب خدمت و جاروكشي در حرم امام عزيزمان را بر هر امري افضل و ارجع مي دانيم. در آخر پيشنهاد مي‌كنيم وصيت نامه سياسي الهي امام خميني(ره) بار ديگر رنج نامه ابوي محترمتان به مرحوم منتظري و نيز وصيت نامه ايشان را بازخواني كنيد.
والسلام علي من اتبع الهدي
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.