چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۰ شهریور ۹۰ | ۱۲:۳۸
با تجمع مقابل سفارت آمریکا برای اخراج سفیر واشنگتن

مصری‌ها با «شعار مرگ بر آمريكا» خواستار قطع مناسبات شدند

صدها مصری پس از تصرف سفارت رژیم صهیونیستی، مقابل سفارت آمریکا تجمع و با شعار مرگ بر آمریکا خواستار اخراج سفیر و قطع روابط با آمریکا شدند.


یک روز پس از تسخیر و آتش زدن سفارت رژیم صهیونیستی و تجمع مقابل سفارت عربستان سعودی و شعار علیه مقامات این کشور در قاهره، مردم مصر مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند و خواستار قطع مناسبات با آمریکا شدند.

خبرگزاری یونایتدپرس آمریکا اعلام کرد: صدها مصری روز شنبه مقابل ساختمان سفارت آمریکا در قاهره تجمع کردند و خواستار اخراج سفیر این کشور از مصر و قطع مناسبات تل‌آویو-واشنگتن شدند.

یک شاهد عینی به این خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که تظاهرات‌کنندگان مصری به جمع اعتصاب‌کنندگان و افراد خاندان شیخ عمر عبدالرحمن رهبر معنوی جماعت اسلامی مصر پیوستند و تلاش کردند با نصب موانعی، خیابان‌های نزدیک به سفارت را که در منطقه «گاردن سیتی» است، مسدود کنند تا نیروهای امنیتی نتوانند در محل مستقر شوند.

همه این اعتراضات فقط یک روز پس از آتش زدن ساختمان چهار طبقه سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره صورت میگیرد که سفیر این کشور را به همراه چندین دیپلمات دیگر برای چندمین بار در چند ماه اخیر به فرار از مصر مجبور کرد.

شاهدان عینی به خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس اعلام کردند، هر چند نیروهای امنیتی پس از حضور، تلاش کردند تظاهرات‌کنندگان را متفرق کنند ولی مردم با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مردم خواستار اخراج آمریکاییها هستند» بر حضور خود تاکید کردند و برخی دیگر از مردم با سر دادن شعار «امام را آزاد کنید» خواستار آزادی شیخ عمر عبدالرحمن شدند که هم‌اکنون در زندان‌های آمریکاست و به دلیل اتهامی موسوم به دخالت در انفجارهای نیویوک به حبس ابد محکوم شده است.

یک مقام امنیتی در وزارت کشور مصر نیز به یونایتدپرس اعلام کرد که واحدهای نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم و ضدشورش اکنون مشغول تامین امنیت سفارتخانه‌ها و دفتر حافظ منافع در قاهره هستند.

بنا بر این گزارش، این واحدها همچنین عهده‌دار تامین امنیت سفارت رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در منطقه جیزه در قاهره نیز هستند و مناطق محل زندگی دیپلمات‌های آنان نیز تحت کنترل قرار دارد.

مصریها روز جمعه در اعتراض به کشته شدن هشت مرزبان مصری در حمله بالگردهای رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در صحرای سیناء در ماه گذشته، مقابل ساختمان و دیوار بتنی تازه احداث شده آن تظاهرات و دیوار را تخریب کردند و پس از تصرف ساختمان سفارت، کنترل آن را در دست گرفتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: