دوشنبه 24 می 10 | 13:17

تقدیر نمایندگان مجلس از رجانیوز و رسانه‌های افشاگر فتنه ۸۸

رئيس كميسيون سياست داخلي مجلس با ابراز گلايه از دستگاه قضا به دليل احضار و محاكمه رسانه‌هاي انقلابي، گفت:‌ از قوه قضائيه توقع نداشتيم كه پس از اتمام اين جنگ سربازان خط مقدم آنرا با شكايت واهي عده‌اي از فتنه‌گران احضار و محاكمه كند گرچه اين ياران انقلاب بادفاع خود تبرئه شدند اما انتظار نيست كه قوه قضائيه چنين بدعت باطلي را در جريان انقلاب پايه‌گزاري كند


نمایندگان مجلس هشتم در یک اقدام ابتکاری و با برگزاری نشستی نمادین، از رسانه های افشاگر جریان فتنه هشت ماهه تقدیر کردند.

به گزارش رجانیوز، ظهر روز یکشنبه دوم خردادماه 89، نشست تجليل از رسانه‌هاي افشاگر جريان فتنه با حضور نمایندگان این رسانه ها و نمایندگان مجلس در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این مراسم که به همت فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، از سایت های خبری رجانیوز و جهان نیوز، روزنامه های کیهان، ایران، وطن امروز، جوان و رسالت، خبرگزاری های فارس، ایرنا و برنا و رسانه ملی به دلیل افشاگری علیه جریان فتنه به طور ویژه تقدیر به عمل آمد.

این اقدام مبتکرانه از سوی فراکسیون انقلاب اسلامی در کنار انفعال و سکوت فراکسیون اصولگرایان مجلس در قبال فتنه 88 صورت گرفته است. سکوت و انفعالی که انتقادات بسیاری را نسبت به هیات رئیسه بزرگترین فراکسیون مجلس به دنبال داشته است.

رسایی: نمایندگان به نمایندگی از مردم از رسانه های افشاگر فتنه تقدیر می کنند

در ابتداي اين مراسم حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران با قدرداني از تلاش‌هاي رسانه‌هاي افشاگر جريان فتنه پس از انتخابات گفت: همانطور كه در نامه 175 نماينده مجلس خطاب به رئيس دستگاه قضايي به منظور تقدير از تلاش‌هاي رسانه‌هاي فعال در مقابله با جريان فتنه عنوان شد، ما نمايندگان به نمايندگي از مردم ايران اسلامي از رسانه‌هاي افشاگر جريان فتنه قدرداني مي‌كنيم.
وي افزود: نمايندگان رسانه‌هايي كه در اين نشست دعوت شده‌اند به آن معنا نيست كه رسانه‌هاي ديگري در مقابله با جريان فتنه نقش نداشتند اما بناي تجليل نمايندگان از رسانه‌هايي بود كه در ايام فتنه فعاليت گسترده‌تري داشتند.

حسینیان: از قوه قضاییه انتظار برخورد با پیشتازان مقابله با جریان فتنه را نداشتیم

در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام روح‌ا… حسينیان نماينده مردم تهران و رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي با وي با تجليل از اصحاب رسانه‌اي كه در ايام فتنه شجاعانه در مقابل هجمه فتنه‌گران ايستادند گفت كه فعالين صاحب‌ قلم انقلابي گرچه در ايام فتنه مظلوم بودند اما شجاعانه در برابر اين فتنه ايستادند و كاري حسيني كردند.
وي با اشاره به حمايت تمام قد دشمنان خارجي نظام اسلامي از جريان فتنه متذكر شد: با مروري به آنچه در فتنه سال گذشته اتفاق افتاد درمي‌يابيم كه از رئيس جمهور آمريكا، فرانسه، آلمان و نخست‌وزير انگليس گرفته تا رسانه‌هاي دشمنان همچون بي‌بي‌سي، راديو فردا و صداي آمريكا هماهنگي كاملي با سران فتنه در داخل داشتند.

رئيس كميسيون سياست داخلي مجلس با ابراز گلايه از دستگاه قضا به دليل احضار و محاكمه رسانه‌هاي انقلابي، گفت:‌ از قوه قضائيه توقع نداشتيم كه پس از اتمام اين جنگ سربازان خط مقدم آنرا با شكايت واهي عده‌اي از فتنه‌گران احضار و محاكمه كند گرچه اين ياران انقلاب بادفاع خود تبرئه شدند اما انتظار نيست كه قوه قضائيه چنين بدعت باطلي را در جريان انقلاب پايه‌گزاري كند.
وي سپس يادآور شد: اگر اين بدعت بوجود بيايد نگران آنيم كه حتي سلطنت‌طلب‌ها نيز به دليل سرنگوني رژيمشان توسط امام از بنيانگزار كبير انقلاب نيز شكایت كنند.
وي تاكيد كرد: اين منطق كه چون شكايت مي‌شود پس بايد به آن رسيدگي شود قابل قبول نيست چرا كه همواره برخي شكايت‌ها وارد نبوده و نيست.
رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي مجددا با اعلام حمايت از رسانه‌هاي انقلابي كه مورد هجمه و شكايت سران فتنه قرار گرفته‌اند، خاطرنشان كرد كه نمايندگان ملت همواره از آنان حمايت خواهند كرد.

شریعتمداری: دادگاه ها را قبول ندارند اما به همانها از ما شکایت می کنند!

در ادامه این نشست، حسين شريعتمداري مدير مسئول روزنامه كيهان طي سخناني با تجليل از اقدام 175 نماينده ملت در حمايت از رسانه‌هاي انقلابي گفت: اينكه چرا برخي رسانه‌هاي انقلابي به دادگاه كشيده مي‌شوند راهكارهاي قانوني خاص خود را دارد كه از نمايندگان ملت مي‌خواهم راهكاري براي اين امر بينديشند.
وي در عين حال افزود: البته حضور در دادگاه‌ها اگر علني باشد ضرورت دارد چرا كه بايد به دروغ پراكني‌هاي كه در يك هجمه عليه نظام اسلامي صورت مي‌گيرد در جايي پاسخ داده شود. گرچه اينكه پاسخگويي اين مسئله در دادگاه يا مكان ديگري باشد محل بحث است.
شريعتمداري با تاكيد بر اينكه غالب شكايت‌ها از روزنامه كيهان از سوي ضد انقلابيون فراري كه غالبا در خارج پناهنده شده اند است تصريح كرد: اينكه چنين افرادي در دادگاهي كه آن را قبول ندارند طرح شكايت مي‌كنند يكي از مباحثي است كه مجلس مي‌تواند در اين زمينه اتخاذ راهكار كند.
وي پيشنهاد داد: يكي از اقداماتي كه مجلس در اين زمينه مي‌تواند صورت دهد اين است كه شاكيان، خود در دادگاه حضور يافته و اگر متهم تبرئه شد او نيز هزينه تمام فرآيند دادرسي را همانند برخي كشورهاي ديگر بپردازد.
نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تاخير در محاكمه و مجازات سران فتنه اظهار داشت: اگر چه بنا به هر علتي محاكمه و مجازات سران فتنه و عوامل اصلي اين جريان به تاخير افتاده اما در اين تاخير بر خلاف آنچه كه گفته مي‌شود آفات وجود دارد بالعكس بركات فراواني نهفته است.
وي متذكر شد تاخير مجازات سران فتنه قبل از اينكه در دستگاه قضايي محاكمه شوند موجب شد تا آنها بيشتر در افكار عمومي رسوا و محاكمه شوند.

مقدم فر: متاسفانه جای شاکی و متهم عوض شد

در ادامه حميد رضا مقدم فر مدير عامل خبرگزاري فارس، اقدام 175 نماينده مجلس در صدور بيانيه براي حمايت از رسانه‌هاي انقلابي مورد هجمه جريان فتنه را شجاعانه و مايه آرامش توصيف كرد.
وي با تاكيد بر اينكه در فتنه اخير در عرصه رسانه در داخل كشور 3 نوع رسانه وجود داشته، به تبيين موقعيت رسانه‌ها و موضوع گيري آنها در برابر حوادث بعد از انتخابات دهم پرداخت.
مدير عامل خبرگزاري فارس گفت: برخي از رسانه‌ها در حوادث بعد از انتخابات نقش پايگاه دشمن را داشته و حرف دشمن را زدند و با آنكه مجوز قانوني داشتند رسانه‌هاي بيگانه را نمايندگي كردند.
مقدم‌فر افزود: برخي ديگر از رسانه‌ها با اينكه مجوز قانوني داشته و از بودجه هاي عمومي و دولتي ارتزاق مي‌كنند مانند بخشي از خواص و نخبگان دچار ترديد و تامل و مشكل در تحليل و منفعل شدند.
مدير عامل خبرگزاري فارس دسته سوم رسانه‌ها را رسانه‌هايي توصيف كرد كه با تحليل درست و موضع گيري مبتني بر تدابير و فرامين رهبر معظم انقلاب و نگاه بصيرانه به شرايط توانستند از آزموني كه با آن مواجه شدند سربلند عبور كنند.
مقدم فر افزود: حوادث بعد از انتخابات در واقع نمادي از يك جنگ نرم و تمام عيار بود و در جنگ نرم اصلي ترين وسيله و ابزار رسانه است و ما احساس كرديم در يك جنگ رسانه‌اي قرار داريم.
وي اضافه كرد: خوشبختانه شرايط به گونه‌اي شد كه به فضل الهي رسانه‌هاي انقلابي در اين رويارويي موفق شدند اما با مشكلاتي مواجه شديم كه نمونه آن عوض شدن جايگاه
شاكي و متهم و محاكمه نيروهاي انقلابي بود.

حداد عادل: جنگ نرم از سال 76 وسعت گرفت

غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس سخنران بعدی این نشست بود. وی با اشاره به تجليل امروز مجلس از قهرمانان دوران دفاع مقدس، تجليل از سرداران عرصه جنگ نرم با دشمن را نيز امري ضروري دانست.
وي افزود:‌ امروز به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزاد‌سازي خرمشهر از قهرمانان و شهداي عرصه جنگ تحميلي تقدير شد اما انقلاب در كنار جنگ تحميلي با جنگ ديگري از ابتدا مواجه بوده است.
حداد عادل افزود: دشمن در كنار جنگ تحميلي، جنگ نرم را پيگيري كرد و اگرچه جنگ سروصدا و انفجار دارد و تبعات آن بيشتر ملموس و محسوس است اما خطر جنگ نرم بيشتر از آن است چرا كه با ايمان و افكار مردم سروكار دارد.
رئيس سابق مجلس با بيان اينكه جنگ نرم دشمن عليه جمهوري اسلامي از سال 76 قوت و وسعت بيشتري گرفت و پيچيده‌تر شد، تصريح كرد: بعد از انتخابات دهم شاهد بروز و ظهور تمام عيار جنگ نرم دشمن بوديم و آنها با همه سلاح و ابزار رسانه‌اي خود وارد صحنه شدند و در اين دوره از فضاي مجازي هم بصورت گسترده و با قوت استفاده شد.
در حالی نمایندگان قوه مقننه از رجانیوز به عنوان یکی از رسانه های برتر در افشاگری جریان فتنه تقدیر می کنند که 22 شکایت مفتوح علیه این رسانه در دستگاه قضایی در جریان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.