شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۱ شهریور ۹۰ | ۰۹:۲۲

خشم مردم مصر از اظهارات اوباما

ملت مصر، اقدام آمريکا در محکوم کردن هجوم مردم به سفارت اسراييل در قاهره را مردود اعلام کردند و خشم خود را از اظهارات باراک اوباما رييس جمهوري آمريکا در اين زمينه بيان داشتند.


“عزالدين الهواري” از رهبران جمعيت ملي تغيير روز يکشنبه در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: اعتراض آمريکا به ورود به سفارت اسراييل در قاهره کاملا مردود و غيرقابل قبول است زيرا آمريکا هنگامي که سربازان اسراييلي ، سربازان مصري را در مرزهاي سينا به قتل رساندند هيچ بيانيه اي صادر نکرد اما اينک اظهاراتي بي معني از سوي اوباما يا وزارت خارجه آمريکا درباره محکوم کردن ورود به سفارت اسراييل سر داده مي شود.

وي سپس با بيان اينکه ملت مصر از زمان امضاي توافقنامه تحقيرآميز ” کمپ ديويد ” به گشايش سفارت اسراييل در قاهره اعتراض داشتند ، خاطر نشان کرد: ملت مصر موافق امضاي اين توافقنامه نبود به همين سبب اينک اين ملت ، ملزم به اجراي مفاد آن نيست و در قبال آن تعهدي ندارد.

اين رهبر جمعيت ملي تغيير در ادامه موفقيت انقلاب مردمي مصر را به منزله موفقيت ساير انقلاب هاي عربي و خسارتي بزرگ براي رژيم اسراييل دانست و گفت: يکي از وزيران صهيونيست پيش از انقلاب مصر گفته بود که اگر حکومت حسني مبارک سقوط کند ، ” دولت اسراييل ” سقوط خواهد کرد.

الهواري سپس درباره تلاش ها براي دور زدن انقلاب مصر هشدار داد و افزود: به ويژه بايد مراقب توطئه هاي مستمر آمريکا بر ضد انقلاب هاي عربي بود.

وي از کشورهاي عربي که انقلاب در آن صورت گرفته است؛ خواست که براي تضعيف اقتصاد غرب و به ويژه اقتصاد آمريکا اقدام به يکپارچه سازي اقتصاد عربي کنند.

الهواري گفت: اين مساله به نوبه خود بر رژيم صهيونيستي تاثير منفي خواهد گذاشت ، چون اين رژيم به کمک هاي آمريکا وابسته است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: