سه شنبه ۲۲ شهریور ۹۰ | ۱۰:۵۵

راهکار سوری‌ها برای آینده

نویسنده و پژوهشگر سوری تاکید کرد، همه این کشور به گفتگو هاي ملي بعنوان راهکاري برای آینده ای بهتر دعوت شده، و بايد وحدت ملي و تمامیت ارضی کشور را در اولويت قرار دهند.


“نبيل طعمه” روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبري العالم، با اشاره به وضعیت ثبات و پایداری سوریه پیش از موج اخیر در کشورهای عربی، گفت: سوريه نيز در اين مجموعه جغرافيايي واقع شده است و به هرحال از این موج تأثير خواهد گرفت.

وي تأکيد کرد : برخی از اصلاح طلبان و شخصیت های فرهنگی در سوریه درباره برخی از نقاط ضعف، مشکلات و کمبودها سوالتی را مطرح و خواستار رفع مشکلات شده بودند که نظام سوریه در رفع این مشکلات اهتمام فراواني داشته است.

نبیل طعمه خاطرنشان کرد: از این رو نظام سوریه فراخوان هايي براي برگزاري گفتگوهاي حقيقي در کشور اعلام و تأکيد کرده است، اين گفتگوها در تمام مناطق حتي شهرهاي کوچک برگزار می شود تا روند مشورت بزرگي در راستاي اتخاذ تصميمات نهايي در کشور به وجود آيد.

نبيل طعمه با ذکر اینکه برخي اختلاف نظرها و در پی آن گفتگوهایی برای رفع مشکلات، باعث پيشرفت کشور می شود ، خواستار مشارکت همه شهروندان سوري برای بهبود وضعيت کشور در گفتگوها شد.

نبیل طعمه تاکید کرد: گروه اندکی از مخالفان هستند که با روند گفتگوها و اصلاحات در سوريه مخالفند؛ البته غالب مردم مخالف ديدگاه آنها هستند و با توجه به وابسته بودن آنها به بيگانگان، بر مبارزه با آنها تأکيد دارند.

نبيل طعمه با تأکيد بر اينکه گفتگوهاي ملي بايد در داخل کشور انجام گيرد، اظهار داشت: اين گفتگوها خواسته همه مردم سوريه است و ما زير سقف وطن به مشارکت در اين گفتگوها دعوت شده ايم و بايد همه وجودمان سرشار از عشق به وطن و تلاش خالصانه و حقيقي براي آن باشد.

نبيل طعمه در پايان تأکيد کرد: بايد با صراحت اعلام کنيم که اشتباهاتي رخ داده و مي دهد؛ اما بايد همه با هم ابزارهايي را براي جبران اين اشتباهات پيدا کنيم و همواره به حفظ وحدت و يکپارچگي کشور بينديشيم.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: