سه شنبه ۲۲ شهریور ۹۰ | ۱۱:۰۷

تظاهرات مصری‌ها برای بازگرداندن انقلاب

ائتلاف نیروهای انقلابی مصر با دادن فراخوانی خواستار برگزاری تظاهرات میلیونی “استرداد انقلاب” مصر شد.


 ائتلاف نیروهای انقلابی مصر فراخوان برگزاری تظاهرات میلیونی “استرداد انقلاب” مصر و اعتصاب باز جهت مقابله با تلاش شورای عالی نظامی این کشور جهت اجرای مجدد قانون حالت فوق العاده را داد.

در بیانیه منتشره توسط ائتلاف نیروهای انقلاب در فیس بوک روز سی‌ام ماه‌جاری به عنوان زمان برگزاری تظاهرات “جمعه استرداد انقلاب” مشخص شده است.

در این بیانیه آمده است که پس از تظاهرات، تظاهرات‌کنندگان اعتصاب بازی را تا باز پس گرفتن انقلاب از شورای عالی نظامی مصر آغاز خواهند کرد.

ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد که در برابر اقدامات شورای عالی نظامی مصر و تلاش برای سرکوب معارضان خود با قوانین سرکوبگرانه مانند قانون حالت فوق العاده و محاکمه نظامی غیرنظامیان دست بسته عمل نخواهند کرد.

این بیانیه خواستار پاسخگویی به 14 خواسته انقلابیون توسط شورای عالی نظامی مصر شده که در راس آنها لغو قانون حالت فوق العاده و محاکمه نظامی غیرنظامیان و پاکسازی دستگاه‌های قضا و دولتی از وجود مفسدان و بازمانده‌های رژیم سابق است.

به دنبال تصرف سفارت اسرائیل توسط مردم مصر در جیزه که 3 کشته و بیش از هزار مجروح از خود برجای گذاشت، شورای عالی نظامی این کشور تصمیم به اعلام مجدد حالت فوق العاده کرد.

ائتلاف نیروهای انقلاب متشکل از جریان‌ها و جنبش‌های لیبرالیست و ملی‌گرا و مارکسیست است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: