پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۲ شهریور ۹۰ | ۱۲:۳۳

موساد؛ عامل احتمالی حملات ۱۱ سپتامبر

انور مسعود نويسنده کتاب “11/9 بي پرده” ، اظهار داشت: “حملات 11 سپتامبر آن‎طور که امريکا ادعا مي‌کند به دست 19 هواپيمارباي عرب به وقوع نپيوست بلکه عامل (اين حملات) عناصر داخلي در امريکا و احتمالا موساد ( سازمان جاسوسي رژيم اسرائيل) بوده است.”


بنيان‎گذار صندوق حکمت در ادامه خاطر نشان کرد: “مجموعه صنعتي ارتش امريکا به صورت ديوانه‌واري عمل کرده است. اين (ارتش) باعث ايجاد ارعاب در جهان شده و همچنين آزادي‌هاي مردم امريکا را از آن‎ها گرفته است.”

در پي مجموعه‌اي از حملات هماهنگ شده تروريستي که در 11 سپتامبر سال 2001 ميلادي در امريکا رخ داد، برج­هاي دوقلوي مرکز تجارت جهاني در نيويورک به دنبال برخورد دو فروند هواپيما با آن‎ها، فرو ريخت و در جريان اين واقعه نزديک به 3 هزار نفر جان خود را از دست دادند.

دولت بوش در سال 2001 ميلادي، با ادعاي اين که حملات 11 سپتامبر توسط اعضاي شبکه القاعده صورت گرفته و عوامل آن در پناه رژيم طالبان قرار گرفته­اند، افغانستان را هدف حمله قرار داد.

اين درحالي است که کارشناسان با توجه به نحوه فروريختن برج هاي تجاري، درباره علل آن ابراز ترديد کرده­اند.

امريکا همچنين در سال 2003 با اين ادعا که دولت عراق سلاح‌هاي کشتار جمعي در اختيار دارد، به اين کشور نيز حمله کرد.

با اين وجود، بعدها روشن شد که نه تنها رژيم صدام حسين رئيس جمهور پيشين عراق، از چنين سلاح‌هايي برخوردار نبوده، بلکه سران وقت امريکا و انگليس از اين موضوع به خوبي آگاه بوده­اند.

گفتني است بر اساس نظرسنجي‌ها، اکثريت مردم امريکا و مردم جهان، حوادث 11 سپتامبر را پيچيده و هنوز آن را در هاله‌اي از ابهامات گوناگون مي‌بينند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: