سه‌شنبه 13 سپتامبر 11 | 11:37

بازگشت مصر به صف مبارزه با اسراييل

يک سياستمدار لبناني گفت:حمله جوانان انقلابي مصر به سفارت رژيم صهيونيستي در قاهره بار ديگر مصر را به جرگه پيش قراولان کشورهاي مقابله کننده با اين رژيم بازگرداند.


“محمد السيد قاسم” عضو کميته پي گيري احزاب و شخصيت هاي ملي در لبنان روز دوشنبه در گفت  گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: مردم مصر با قيام ضد رژيم حسني مبارک رييس جمهور مخلوع اين کشور،همه توافقنامه هاي امضا شده ميان رژيم مبارک و رژيم صهيونيستي را از درجه اعتبار ساقط کردند.

وي افزود: کساني که در حمله به سفارت رژيم صهيونيستي شرکت داشتند و به فرار سفير اين رژيم از قاهره منجر شد، توانستند مصر را به مسير درست آن سوق و کشور خود را در ابتداي صف دشمني با اين رژيم قرار دهند رژيمي که سرزمين فلسطين را اشغال کرده و از زمان امضاي توافقنامه کمپ ديويد حقوق مردم مصر را پايمال کرده است.

القاسم، مبارک را به قرباني کردن فلسطين و بازگرداندن قدس به دامان رژيم صهيونيستي متهم کرد و گفت: مردم مصر با سرنگوني رژيم مبارک زمام امور را در دست گرفته اند و اوضاع را به روال طبيعي باز خواهند گرداند و هم اينک به جهان و همه اعراب اعلام مي کنند که مصر به مسووليت هاي خود در قبال فلسطين عمل خواهد کرد.

وي از مردم کشورههاي عربي خواست براي قطع همکاري با اين رژيم غاصب تلاش کنند و موضع مردم اردن را که خواستار اخراج سفير رژيم اشغالگر و قطع روابط با اين رژيم بودند؛ ستايش کرد.

عضو کميته پي گيري احزاب و شخصيت هاي ملي در لبنان نسبت به آينده جهان عرب در بازگشت به مسير مقابله با رژيم صهيونيستي،لغو همه توافقنامه ها با اين رژيم، استيفاي حقوق فلسطينينان و بازگرداندن قدس به فلسطين ابراز اميدواري کرد.

وي افزود: مردم کشورهاي عربي با اين اقدامات مي توانند قدرت خود را در مقابله با سياست هاي رژيم صهيونيستي و غرب نشان دهند.

القاسم تصريح کرد: هواپيمايي که روز شنبه سفير رژيم صهيونيستي را از قاهره به تل آويو برد همان هواپيمايي است که سال 77 حسني مبارک را به تل آويو برده بود.

وي گفت: مردم مصر با سرنگوني حسني مبارک همه طرح ها و توافقنامه هاي وي با رژيم صهيونيستي را نيز لغو کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: