چهارشنبه ۲۳ شهریور ۹۰ | ۰۸:۳۲

افشای عوامل پشت پرده بحران سوريه

يک پژوهشگر سوري در امور راهبردي گفت: اظهارات اخير ايمن الظواهري رهبر سازمان القاعده درباره ضرورت بحران سازي در سوريه تا براندازي نظام حاکم، عوامل اصلي پشت پرده بحران سوريه را فاش کرد.


«احمد الحاج علي» روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: خطرات پيش رو همان چيزي است که بارها درباره آن هشدار داده بوديم ولي رسانه ها آن را ناديده گرفته بودند.

وي گفت: اينک کار به جايي رسيده است که منابع اصلي بحران سازي ها در سوريه به حرف آمده اند و پا را از حد شعار فراتر نهاده ، اقدام مسلحانه ، کشتار و ويرانگري را خواستارند و اينک ايمن الظواهري که جنايتکاري شناخته شده است ، اين گونه بي مهابا چهره خود را عيان مي کند و بي نقاب در امور سوريه ظاهر مي شود.

پژوهشگر سوري در امور راهبردي افزود : سوريه دچار توطئه غرب با همکاري اسراييل از يک سو و همکاري دشمنان انسانيت و دموکراسي از ديگر سو براي ضربه زدن به ملت و منافع ملي اين کشور است.

الحاج علي با بيان اين که اظهارات الظواهري بر کشتار ، خونريزي و ويرانگري استوار است؛ خاطرنشان کرد: سخنان او حاکي از دو مساله است يکي فاش شدن توطئه اي که ضد سوريه چيده شده است و دوم فاش شدن اين مساله که سوريه در آستانه اقداماتي خرابکارانه و تروريستي قرار دارد.

وي تاکيد کرد: مخالفت گروه هاي تروريستي مسلح با طرح هاي دولت سوريه اعم از دعوت به گفت و گو و صلح و مشارکت در حاکيمت نشان مي دهد که آن ها از آبشخوري خارجي سيراب مي شوند که سرمنشا آن غرب شامل آمريکا و اروپا و منبع ديگري که اينک رخ نموده است شاخه تروريسم و القاعده است.

الحاج علي گفت: هوشياري ملي و احتياط حکومت در موضع گيري ها بي شک راه را به روي همه بدخواهان ملت سوريه خواهد بست.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: