جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۳ شهریور ۹۰ | ۱۰:۱۲

مردم مصر مقابل شوراي نظامي مي ايستند

استاد قوانين بين الملل با بيان اين که شوراي عالي نظامي مصر به خوبي مي داند که بدون قانون وضعيت فوق العاده نيز مي تواند امنيت را برقرار کند؛ تاکيد کرد که مردم اجازه نخواهند داد اين شورا همانند دوران رژيم مبارک قانون وضعيت فوق العاده را اجرايي کند.


عبدالله الاشعل روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه خبري العالم اجراي قانون وضعيت فوق العاده در مصر را “پَسروي” خواند و از شوراي عالي نظامي به علت اجراي اين قانون انتقاد کرد و گفت: اولويت کشور انقلابي مصر بايد مبارزه با رژيم اسراييل و نه مسايل ديگر باشد.

وي تصريح کرد: شايسته بود شوراي عالي نظامي مصر به دنبال کشته شدن مرزبانان مصري در منطقه سينا، با رژيم صهيونيستي قاطعانه برخورد مي کرد تا حمايت مردم را کسب کند ولي با اجراي قانون وضعيت فوق العاده همه را غافلگير کرد و مردم نيز براي انتقام گرفتن به سفارت رژيم اسراييل حمله کردند.

الاشعل گفت: شوراي عالي نظامي براي حفظ عزت مصر و شهروندان بايد با رژيم صهيونيستي قاطعانه برخورد کند و پس از آن اگر کسي قانون شکني کرد طبق مقررات با وي برخورد کند نه طبق قانون وضعيت فوق العاده، قانوني که به مدت 30 سال ابزاري در دست رژيم مخلوع حسني مبارک براي سرکوب مردم بود.

استاد قوانين بين الملل، اجراي قانون وضعيت فوق العاده را پسروي براي مصرعنوان و خاطرناشن کرد: همه مصوبات دولت تاکنون پسروي بوده است و نشاني از پيشرفت به سوي تحقق دموکراسي و مردم سالاري وجود ندارد.

الاشعل از محدود کردن آزادي ها به بهانه برقراري امنيت ابراز نگراني کرد و گفت: مساله رژيم اسراييل که مردم جنايت اخيرش را فراموش نکرده اند، بايد در اولويت قرار بگيرد و شوراي عالي نظامي بايد به جاي محدود کردن آزادي ها به اين مساله بپردازد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: