دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۳ شهریور ۹۰ | ۰۹:۲۳

طرح اسرائيل برای آواره كردن ۳۰ هزار فلسطينی منطقه النقب

کابینه رژیم صهیونیستی با تصویب طرحی تصمیم دارد بیش از 30 هزار فلسطینی بادیه‌نشین را از منطقه النقب آواره کند.


به نقل از شبکه خبری” فلسطین الیوم”، به دنبال تصمیم کابینه رژیم صهیونیستی برای آواره کردن بیش از 30 هزار فلسطینی بادیه‌نشین ساکن منطقه النقب، شیوخ و سرشناسان بادیه‌نشینان این منطقه رهبران گروه‌های عربی در اراضی اشغالی سال 1948 را به نشست فوری برای بررسی این تصمیم تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی و چگونگی مقابله با آن فراخواندند.

رژیم صهیونیستی مدعی است که حقوق این شهروندان بادیه‌نشین را اعطا و در شهرک‌های جدید برای آنها مکان‌هایی ارائه خواهد کرد اما ساکنان النقب معتقدند که رژیم صهیونیستی با این طرح می‌خواهد اراضی روستاهایی که به رسمیت شناخته نشده‌اند و تعداد آنها 40 روستا با 75 هزار ساکن فلسطینی است، به تصرف خود درآورد و در این طرح حداقل 30 هزار نفر به طور اجباری از اراضی و خانه‌های خود رانده خواهند شد.

در همین راستا صدها فلسطینی ساکن اراضی اشغالی سال 1948 در مقابل دفتر “بنیامین نتانیاهو” نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اعتراض به این طرح تظاهرات برگزار کردند.

تظاهرات‌کنندگان تاکید کردند که هدف از این طرح تصرف اراضی و املاک فلسطینیان است. “محمد زیدان” رئیس کمیته پیگیری نیز با ارسال نامه‌ای به نتانیاهو خواستار لغو این طرح و گفت‌وگو با نمایندگان عرب النقب شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: