پنج‌شنبه 15 سپتامبر 11 | 05:40

رسانه‎های غرب؛ مروج اسلام‎ هراسی در ليبی

در انقلاب ليبي مرزي بين انقلابيون و اسلام نيست. بسياري از انقلابيون خود را مجاهد در راه خدا مي‌دانند و عميقاً به اسلام اعتقاد دارند.


نيروهاي انقلابي در ليبي اعتقاد دارند تلاش رسانه‌هاي غرب در کليشه‌سازي و القا اين نکته که انقلابيون بنيادگرا هستند و جريان گروه‌هاي راديکال و بنيادگرا به دنبال قبضه کردن سرنوشت ليبي هستند، در راستاي پروژه اسلام­هراسي صورت مي‌گيرد.

برخي از اعضاي شوراي ملي انتقالي ليبي در مصاحبه با پرس تي وي ضمن انتقاد از تصويري که رسانه‌هاي غرب از حکومت آينده ليبي نشان مي‌دهند بر اين نکته تأکيد کردند که همه مردم ليبي از پيروان خالص اسلام هستند.

در حال حاضر يکي از آزادي‌هاي موجود در ليبي اين است که هر کس حق دارد آزادانه مناسک ديني خود را انجام دهد.

خشونت‌هاي رژيم قذافي عليه مسلماناني که آشکارا به دين اسلام مي‌گرويدند، با جنگ عليه ترور که دولت جرج بوش مطرح کرد قابل مقايسه است.

اطلاعاتي که اخيراً در طرابلس از وزارت اطلاعات کشف شده است نشان مي‌دهد بين رژيم قذافي و سازمان‌هاي اطلاعاتي در غرب در زمينه شکنجه دادن زندانيان روابطي نزديک وجود داشته است.

بسياري از مسلمانان اساساً معتقد هستند قذافي مسلمان نبوده است. تفسير شخصي او از آيات قرآن و انتقادي که او به احاديث منتسب به پيامبر اسلام داشت، باعث شکل گيري اين اعتقاد در ميان مسلمانان شده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: