جمعه 16 سپتامبر 11 | 18:29
پژوهشگر عربستانی تاکید کرد:

رژیم سعودی هر روز منزوی‌تر می‌شود

برغم اقدامات از پیش شکست خورده رسانه های وابسته به آل سعود برای بهبود چهره تخریب شده رژیم سعودی در جهان اسلام وعرب، یک پژوهشگر عربستانی معتقد است که این رژیم روز به روز میان اعراب و مسلمانان منزوی تر و وجهه آن بیشتر تخریب می شود.


” حمزه الحسن” روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم در پاسخ به سئوالی ، علت تخریب وجهه آل سعود در میان مسلمانان و اعراب را سیاست های این رژیم برای انحراف انقلاب های مردمی در کشورهای دیکتاتورعربی و حمایت و همراهی با توطئه های آمریکایی – صهیونیستی در منطقه دانست.

وی به ادامه ” حکومت دیکتاتوری آل سعود در عربستان” به عنوان نقطه تاریکی در تاریخ رژیم سعودی اشاره کرد و گفت که رسانه های وابسته به این خاندان نتوانسته اند زمینه نفوذ آل سعود در منطقه را فراهم کنند و به اقدامات آن مشروعیت ببخشند.

این پژوهشگر عربستانی گفت که رژیم سعودی با استفاده از سلاح ، رسانه ها و تزریق پول قصد دارد از پیروزی انقلاب ها در کشورهای عربی مانند یمن ، مصر و بحرین جلوگیری کند و این کشورها را به سوی جنگ داخلی سوق دهد.

حمزه الحسن خاطرنشان کرد که توطئه های رژیم سعودی برای ناکام ساختن انقلاب مصر، رقیب دیرینه این کشوردرجهان عرب ره بجایی نخواهد برد زیرا مردم مصر هوشیار شده و فریب اقدامات مزورانه ریاض را نخواهند خورد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد در حال ایجاد یک جبهه ضد سعودی در جهان عرب و اسلام هستیم ، گفت که حتی تلاش رسانه های سعودی برای ترویج فساد و فرقه گرایی در کشورهای عربی و اسلامی به رژیم سعودی کمکی نمی کند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: