جمعه ۲۵ شهریور ۹۰ | ۲۰:۳۳

برنامه جديد حزب‌النهضة برای آينده تونس

اعضاي عالي‌رتبه حزب اسلامي النهضه براي گفت‌وگو درباره سياست‌هاي جديد اجتماعي، اقتصادي و تجاري با يکديگر ديدار کرده‌اند.


اعضاي عالي‌رتبه حزب اسلامي النهضه براي گفت‌وگو درباره سياست‌هاي جديد اجتماعي، اقتصادي و تجاري با يکديگر ديدار کرده‌اند.
در اين کنفرانس ،رياست هيات النهضه که متشکل از اعضاي عالي رتبه و کارشناسان سياسي بود را رشيد القانوسي بر عهده داشت.
اهداف رشيد القانوسي مبارزه با بي‌کاري و کمک به تغيير توازن تراز پرداخت ملي با ارائه معيارهاي جديد براي تبديل تونس از کشوري مصرف‎گرا به کشوري توليدگرا بود.
بسياري احساس مي‌کنند که برنامه جديد النهضه بر روش زندگي تمرکز دارد که به معيارهاي اجتماعي و اقتصادي زندگي کمک مي‌کند.
براساس اين گزارش، هدف اين حزب مبارزه با فساد و سياست‌هاي پولي است، مبارزه با سطح بالاي طلاق و بي‌کاري. (مبارزه) براي آزادي، دموکراسي و حقوق شهروندي.
گفته مي‎شود، بسياري از شرکت‌کنندگان در اين کنفرانس از طرح النهضه استقبال کردند.
النهضه در طرح‌هاي خود بر جنبه عمومي و تضمين عدالت، ثبات و مبارزه با فساد و حقوق شهروندان و حاکميت مثبت، آزادي‎هاي قانوني شفاف و احترام به همه مردم تمرکز کرده است.
دکتر رضا، از اعضاي عالي‌رتبه اين هيات بيان کرد که تونس در مرحله دشواري قرار دارد و اميدوار است که کاهش بي‌کاري و افزايش دستمزد سراسري يک طرح کوتاه مدت باشد، نه يک طرح بلند مدت.
براساس اين گزارش، برنامه جديد النهضه همه شهروندان تونس را در بر مي‌گيرد و از عقايد منتقدانه استقبال مي‌کند و اميد دارد که هر کسي نظرش را درباره آن بيان کند.
چهار محور کليدي که النهضه بر آن تاکيد دارد عبارتند از اطمينان يافتن از آينده‌اي روشن‌تر، تشکيل پارلمان جديدي که نقش شهروندان را افزايش دهد، برگزاري رفراندومي قانوني و برقراري روابط خوب ديپلماتيک ميان همه احزاب سياسي در سطوح محلي.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: