جمعه ۲۵ شهریور ۹۰ | ۱۸:۳۶

هنيه دولت مصر را به رفع كامل محاصره نوار غزه فراخواند

نخست‌ وزیر دولت منتخب فلسطین دولت مصر را به رفع کامل محاصره نوار غزه فراخواند و تاکید کرد که ملت فلسطین منتظر اقدام جسورانه برای شکست محاصره غزه و بازگشایی گذرگاه رفح است.


“اسماعیل هنیه” دیروز در دیدار با هیئت 18 نفره از ائتلاف بین‌المللی ـ مصری لغو محاصره غزه و بازسازی این منطقه تاکید کرد: ما چشم به راه مواضع جسورانه در زمینه لغو محاصره غزه و بازگشایی گذرگاه رفح هستیم؛ چرا که ملت فلسطین در باریکه غزه همچنان از محاصره رنج می‌برد و مردم غزه‌ که نماد ثبات و پایداری و شکست هیبت رژیم صهیونیستی هستند با محاصره جائرانه و کمبود دارو و اوضاع انسانی دشوار در منطقه محل زندگی خود مواجه هستند.

هنیه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های ارزشمند در زمینه حمایت از ملت فلسطین و لغو محاصره غزه و رسوایی رژیم صهیونیستی و افشای اقدامات آن، اظهار داشت: بدون شک، این هیئت متشکل از جوانان نشانگر این است که جوانان عرب به تدریج ابتکار عمل را به دست می‌گیرند و این نویدبخش خوبی است.

وی با اشاره به اینکه تمامی تلاش‌ها نشاندهنده تضعیف محاصره و در آستانه فروپاشی قرار گرفتن آن دارد، تاکید کرد که باید همچنان از مسئله فلسطین به عنوان مسئله اساسی دفاع کرد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نخست وزیر دولت منتخب فلسطین با اشاره به اقدام “احمد شحات” جوان مصری که با بالا رفتن از طبقات ساختمان محل وجود سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره، پرچم رژیم صهیونیستی را به پایین کشید و بدین ترتیب کل هیبت و سلطه‌جویی آنرا در منطقه در هم شکست، تاکید کرد که جوانان تاریخ جدیدی تدوین می‌کنند و ما با افتخار تمام رویدادهای مصر و تونس و لیبی را دنبال می‌کنیم و می‌بینیم که نخستین طرف ذینفع این تحولات پس از ملت‌های انقلابی، ملت فلسطین است؛ چرا که انقلاب‌های عربی به یاغی‌گری‌های رژیم صهیونیستی در منطقه پایان می‌دهد.

هنیه ابراز امیدواری کرد که ائتلاف بین المللی ـ مصری لغو محاصره غزه و بازسازی آن بتواند نقش موثری در زمینه لغو محاصره ایفا کند؛ چرا که درست نیست باریکه غزه همچنان به عنوان زندانی با یک و نیم میلیون انسان باقی بماند.

سید “احمد العاصی” مسئول هماهنگی امور ائتلاف مذکور و رئیس هیئت اعزامی به نوار غزه نیز ضمن تاکید بر تداوم حمایت و ابراز همبستگی با ملت فلسطین و ساکنان نوار غزه تا آزادی کامل این سرزمین، ابراز امیدواری کرد که در سفر آتی این هیئت به نوار غزه، محاصره این منطقه لغو شده باشد و ساکنان آن در کمال صحت و سلامتی باشند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: