دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۵ شهریور ۹۰ | ۱۹:۰۸

غرب در پی تجزيه سوريه، عراق، سودان و ليبی است

مشاور سیاسی رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد که در غرب طرح‌هایی برای تجزیه عراق، سوریه، سودان و لیبی آماده است.


بثینه شعبان در گفت‌وگو با شبکه خبری روسیا الیوم اعلام کرد که غربی‌ها به دنبال تجزیه کشورهای عربی برای تاراج کردن منابع طبیعی آنان هستند.

شعبان با بیان اینکه اسرائیل به دنبال صلح نیست زیرا حاضر نیست حقوق سلب کرده مردم عرب را پس بدهد، تاکید کرد که مسئله فلسطین یکی از مسائل مهم منطقه است که تلاش می‌کنند آن را به فراموشی بسپرند.

مشاور اسد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیام‌ها و اشاراتی از غرب می‌رسد که تلاش می‌کنند حاکمیت سوریه را زیر سوال ببرد و هدف آن نه فقط مسائل سرنوشت‌ساز سوریه بلکه مسائل مهم خاورمیانه است، گفت: اشاره به ما نمی‌رسد ولی ما اطلاعاتی در اختیار داریم. طرح‌هایی بزرگ در غرب برای تجزیه جهان عرب آماده شده است؛ برای تجزیه عراق، سودان، سوریه و لیبی و هر کشوری دیگر که بتوانند آن را تجزیه کنند تا بر منابع طبیعی آن دست بیندازند.

بثینه شعبان گفت: همه این طرح‌ها برای پایان دادن به منازعه اسرائیل و فلسطین است به صورتی که امنیت اسرائیل تامین و سلطه اسرائیل بر منابع طبیعی اعراب تضمین شود. اینها حرف نیست… اینها اطلاعاتی است که در پژوهش‌ها در آمریکا و دیگر مکان‌ها منتشر شده است. امروز می‌توانیم اعلام کنیم که طرحی جدید برای تقسیم کشورهای عربی آماده شده است تا حقوق اعراب پس داده نشود.

این مقام سوری افزود: من معتقدم فلسطین و اراضی اشغال شده اعراب مسئله‌ای بسیار مهم در جهان عرب باقی خواهند ماند زیرا هیچ یک از کسانی که ادعای حقوق بشر دارند به 11 هزار اسیر فلسطینی و عربی در زندان‌های اسرائیل که ده‌ها سال‌ است محبوسند اشاره نمی‌کند یا هیچ کس اراضی اشغال شده به دست شهرک‌نشینان اسرائیلی را به یاد نمی‌آورد.

وی تاکید کرد: موضوع اعراب و فلسطین و منابع طبیعی جهان عرب برای غربی‌ها بسیار مهم است بخصوص که غربی‌ها با مشکل اقتصادی روبه‌رو هستند هر چند که این سخنان به این معنا نیست که ما در کار خود ضعف یا نقص نداریم.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: