چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
جمعه 16 سپتامبر 11 | 11:14

سفير اسرائيل از اردن فرار کرد

در پي افزايش اعتراضات گسترده ضد اسرائيلي در اطراف سفارت اين رژيم در امان، پايتخت اردن، سفير اين رژيم از آن کشور گريخته است.


خبرگزاري فرانسه به نقل از رسانه‌هاي رژيم اسرائيل گزارش داد، داني ناون، سفير اين رژيم در امان به همراه ديگر کارکنان سفارت، اردن را ترک کرده است.

تا کنون هيچ گزارشي از جزئيات اين خبر منتشر نشده است.

پيش‌تر فعالان اردني از مردم اين کشور خواسته بودند روز پنجشنبه “تظاهرات ميليوني” عليه هيات سياسي رژيم اسرائيل در امان برگزار کنند. طبق برنامه قرار است اين تظاهرات از ساعت 18:30 عصر به وقت محلي (15:30 به وقت گرينويچ) در اطراف سفارت رژيم اسرائيل در پايتخت اردن آغاز شود.

اين در حالي است که جمعه گذشته (18 شهريور، 9 سپتامبر) در پي تظاهرات گسترده ضد اسرائيلي در قاهره، پايتخت مصر، تظاهرکنندگان به سوي سفارت اين رژيم يورش بردند و بخش‌هايي از ديوار بتني در حال ساخت اطراف اين سفارت را تخريب کردند.

سفير رژيم اسرائيل نيز ساعاتي پس از اين حادثه از قاهره به سوي سرزمين‌هاي اشغالي گريخت.

به دنبال درگيري‌هايي که در طول شب بين نيروهاي پليس و تظاهرکنندگان رخ داد، سه تن از معترضان کشته و شماري نيز مجروح شدند.

به نوشته روزنامه جورزلم پست، فعلان اردني با اعلام فراخواني به نام “سفارت صهيونيستي نبايد در سرزمين اردن باشد” که از طريق شبکه اجتماعي اينترنتي فيس‌بوک منتشر شد، مردم را به شرکت در اين تظاهرات دعوت کردند.

تظاهرکنندگان اردني روز چهارشنبه نيز با تجمع در برابر سفارت امريکا در امان، پرچم اين کشور و رژيم اسرائيل را به آتش کشيدند و پايان روابط اردن با واشنگتن و تل‌آويو را خواستار شدند.

امريکا نزديک‌ترين هم‌پيمان رژيم اسرائيل است و نقض آشکار حقوق و حاکميت سرزمين‌ها فلسطيني‌ها و کشورهاي عرب همسايه از سوي اين رژيم را تسهيل و توجيه مي‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: