سه‌شنبه 25 می 10 | 09:49

دلیل غیرقانونی بودن ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران گفت: وقف اموال عمومی به معنی خصوصی کردن آن اموال و وقف اموال خصوصی به معنای عمومی کردن آنها خواهد بود.


عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران در گفتگو با خبرگزاری فارس در خصوص وقف دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وقف اموال عمومی به معنی خصوصی کردن آن اموال و وقف اموال خصوصی به معنای عمومی کردن آنها خواهد بود.
وی با بیان اینکه اگر اموال عمومی را شما به عنوان مدیر بتوانید به نام خودتان وقف کنید، آنگاه خودتان هم متولی، هم قانون‌گذار و هم ناظر آن اموال می‌شوید، تصریح کرد:‌ در این صورت یعنی هم می‌توانید سیستم نظارتی کشور، هم سیستم قانون‌گذاری و هم در واقع می‌توانید چرخش قدرت در کشور را دور بزنید و به طور کل می‌توان گفت شما به صورت مادام‌العمری این اموال را در اختیار خودتان قرار می‌دهید.
سلیمی نمین همچنین اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اشاره کرد و با توجه به دلایل غیرقانونی بودن ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد گفت: صلاحیت رئیس دانشگاه آزاد بر اساس اساسنامه قبلی این دانشگاه باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رسید که آقای جاسبی این مراحل را طی نکرده و به همین دلیل رئیس غیرقانونی دانشگاه آزاد است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.