یکشنبه 18 سپتامبر 11 | 09:08

ارسال تجهیزات نظامی جدید عربستان به یمن

منابعی در مخالفان یمنی از اقدام جدید عربستان سعودی در ارسال تجهیزات زرهی و امکانات نظامی به یمن برای کمک به رژیم عبدالله صالح خبر دادند.


منابع خبری در میان معارضان یمنی اعلام کردند: در روزهای اخیر بندر “عدن” (بزرگ‌ترین بندر یمن) شاهد رسیدن مجموعه‌ای جدید از کمک‌های نظامی عربستان به یمن بود.

براساس این گزارش، این کمک‌ها شامل تجهیزات زرهی و تجهیزات نظامی برای کمک به رژیم عبدالله صالح رئیس جمهور یمن برای بقای در قدرت است.

 مردم یمن حداقل شش ماه است که یکصدا در تظاهرات‌های بزرگ خواستار کناره‌گیری عبدالله صالح از قدرت هستند.

دخالت عربستان تنها در یمن خلاصه نمی‌شود و این کشور برای حفظ رژیم آل خلیفه در بحرین نیز نیروی نظامی به این کشور اعزام کرده است که در جدیدترین مورد، شب گذشته ده‌ها هزار بحرینی را با زور سلاح و گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی و صوتی متفرق و سرکوب کردند.

تجهیزات زرهی عربستان سعودی از بندر عدن به پادگان “النصر” در منطقه “العربیش” در حومه شهر “خور مکسر” در مرکز شهر عدن منتقل شد.

 از زمان آغاز اعتراضات در یمن، این، بار دوم است که رژیم عبدالله صالح که خود اکنون در عربستان سعودی به سر می‌برد، کمک‌ها و تجهیزات نظامی از عربستان دریافت می‌کند.

به گفته منابع خبری عربستان سعودی تاکنون میلیون‌ها دلار نیز به دولت اردن کمک کرده است تا بتواند اعتراضات مردمی برای اصلاحات را خاموش کند.

پس از پیروزی انقلاب مصر نیز منابع مصری از کمک چندین میلیون دلاری عربستان سعودی به شورای عالی نظامی مصر که اکنون قدرت در مصر را در اختیار دارد، خبر داده‌ بودند که با اعتراض شدید مردم مصر رو به رو شده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: