یکشنبه ۲۷ شهریور ۹۰ | ۰۹:۵۳

حمایت ننگین اتحادیه عرب از اسرائیل

یک نویسنده مصری موضع اخیر اعضای اتحادیه عرب درباره تسلیحات هسته ای رژیم صهیونیستی را ننگین خواند و گفت : تصمیم این اتحادیه به ریاست قطر نمایانگر سیاست دنباله روی از آمریکا است.


“اشرف بيومي” روز شنبه در گفتگو با شبکه خبري العالم در بیروت، تصریح کرد: تصميم کشورهاي عربي برای لغو پيش نويس قطعنامه ای که قرار بود به آژانس بين المللي انرژي اتمي ارائه شود تا اسرائیل را وادار به امضاء پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي کند، بسيار تأسف بار است.

این نویسنده مصری با ذکر اینکه اتخاذ چنین تصمیمی از سوی اتحادیه عرب با توجه به اداره آن توسط قطر جای شگفتی ندارد، اظهار داشت: اعتماد سازي با يک رژیم نژاد پرست و تروريست صهيونيستي کاملا مردود است، اتخاذ چنین سیاست هایی تداوم دنباله روی از آمریکاست.

بیومی با انتقاد از معیارهای دوگانه غرب، خاطرنشان کرد: آمریکا از یک سو برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را تحت فشار قرار داده است و از سوی دیگر درباره زرادخانه هاي هسته اي رژيم صهيونيستي نه تنها سکوت کرده، بلکه اتحاديه عرب را وادار به اتخاذ مواضع ننگين در حمايت از رژيم صهيونيستي مي کند.

اشرف بيومي با انتقاد از حمايت اتحاديه عرب از ناتو  برای مداخله در کشورهاي عربي و اسلامي مانند ليبي و سوريه، گفت: اتحاديه عرب بر خلاف خواست ملت هاي عربي و اسلامي فعاليت مي کند و در صورتي که این اتحاديه به سياست هايش ادامه دهد، بايد منحل شود.

این نویسنده مصری تأکيد کرد: هيچ گونه ترديدي درباره فشار آمريکا بر کشورهاي عربي جهت اتخاذ مواضعي در حمايت از رژيم صهيونيستي در آژانس بين المللي وجود ندارد و حکام عرب در مقابل فشارهاي آمريکا سر تسليم فرود آورده و از آن تبعيت مي کنند.

بيومي با اشاره به مقاومت نظام سوريه در مقابل آمريکا گفت: غرب به بهانه ايجاد دمکراسي و آزادي درحال توطئه علیه غرب است؛ و در حقيقت علت اين توطئه ها مقاومت دمشق در مقابل امپرياليسم امريکا، و حمايت این کشور از مقاومت لبنان و فلسطين است.

نويسنده مصري شعار سرنگوني نظام سوريه را کاملا انحرافي و خائنانه دانست و تأکيد کرد: شعار اصلاح از نظر اقتصادي و سياسي يک شعار ملي است، و ملت هاي عرب فشارها و اوامر بيگانگان را برنمي تابند.

وی افزود: ملتهای عربی امروزه در تلاش هستند تا از يوغ دنباله روي رهايي يافته، و به استقلال سياسي، اقتصادي و اجتماعي دست يابند، که اين امر به تحريم کامل رژيم صهيونيستي و زياده خواهي هاي غرب خواهد انجاميد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: