سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۷ شهریور ۹۰ | ۱۰:۰۰
معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد :

شيخ نعيم قاسم: انقلاب اسلامی نقطه آغاز تغییرات جهان اسلام

معاون دبير کل حزب الله لبنان، انقلاب اسلامی ایران را نقطه آغاز تغییرات جهان اسلام دانست.


“شيخ نعيم قاسم” معاون دبيرکل حزب الله لبنان امروز در نخستین اجلاس بيداري اسلامي در تهران، که از شبکه العالم بصورت زنده پخش شد؛ بيداري اسلامي را بيداري پس از خواب و حرکت پس از توقف دانست.

وي گفت: تغييرات در جهان اسلام با انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) آغاز شد، با وجود تلاش انديشمندان در دهه هشتم قرن بيستم، سرفصل واقعي بيداري با امام خميني آغاز شد و او امام بيداري و تغيير در ربع آخر قرن بيستم است. امام خميني (ره) الگو و تجربه اي نوين، برای حمايت از مظلومان و مبارزان ارائه کرد.

معاون دبيرکل حزب الله لبنان افزود: آيت الله خامنه اي رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران، اين مسير را ادامه مي دهند؛ ایشان پرچمدار کرامت، استقلال و استقامت هستند، تا بيداري در مسير درست آن حرکت کند و براي همه امت منبع خير باشد.

شيخ نعيم قاسم افزود: دوره بيداري تاريخ جديدي را ثبت کرد که بازگشت ناپذير است، و حزب الله برآيند بيداري اسلامي است که ايمان، جهاد در راه خدا، شهادت و پيروزي آن را به حرکت در آورده است.

معاون دبير کل حزب الله لبنان، افزود : حزب الله لبنان با استعانت از خداوند، پيروزي سال 2000 و 2006  علیه رژیم صهیونیستی را رقم زد، و امروز نيز پايدارتر و براي هر نوع تهديدي آماده است.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: ملت هاي منطقه در فلسطين، مصر، افغانستان، عراق، ليبي، ترکيه و هر جاي ديگر نيازمند رهبري خردمند هستند که نقطه آغاز و پايان را بداند، اولويت ها را شرح بدهد تا تلاش ها ضايع نشود.

وي در شرح خطرهای مشترک جنبش های بیداری در منطقه، گفت : اولين آن خطر استکبار است که براي تسلط بر منطقه تلاش مي کند. نقطه مشترک دوم غده سرطاني اسرائيل است که غرب از طريق آن براي محاصره منطقه و جلوگيري از آينده اي بهتر تلاش مي کند. سومين نقطه مشترک مخالفت با استبداد و برآورده کردن عدالت در جامعه است، تا اسير آنهايي که بر کشورهاي مختلف ما تسلط يافته اند، نباشيم. چهارمين نقطه مشترک بين ما حقوق ملت ها در دفاع از خاک، ثروت خود و تربيت نسل ها و ساخت آينده کشورشان است.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: با توجه به اين نقاط مشترک لازم است با يکديگر در يک جبهه همکاري کنيم تا تسليم خواسته هاي استکبار نشويم که براي ايجاد تفرقه بين ما تلاش مي کند.

وي گفت: امروز بيداري اسلامی با خطرهايي مواجه است که مهمترين آن نقشه هاي آمريکا و اسرائيل است.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: لازم است از فتنه هاي مذهبي، قومي و ملي پرهيز کنيم، زيرا نتيجه آن به ضرر بيداري اسلامي است و بايد فتنه ها را از بين برد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: