سه‌شنبه 25 می 10 | 10:45

قالیباف فتنه گران را نابود کرد

چند روز پیش از رسانه های فعال در زمینه مقابله با فتنه در مجلس تجلیل شد. به آقای انبارلویی گفتم از رسانه های انقلابی تجلیل شد، حالا با رسانه هایی که متعلق به بیت المال بودند و بیت المال را معطل کردند چه باید کرد؟ با کسانی که تریبون های نظام را در اختیار داشتند، اما حرفی نزدند تا فشارها متوجه رهبری شود چه باید کرد؟ بالاترین ابزار بیان حقایق و انجام رسالت عمارگونه یک رسانه است


سایت خبری فردا اخیرا سخنرانی ای از قالیباف به نقل از سایت خبری-تحلیلی سلام سبزوار منتشر کرده است که در آن به موضوع فتنه اشاره شده. در این سخنرانی که يکشنبه شب در مراسم بزرگداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادي خرمشهر در محل مسجد جامع سبزوار ایراد شده، قالیباف به موضوعات مختلف از جمله ضرورت حفظ انقلاب و فرهنگ جهاد و شهادت، ضرورت سرباز ولایت بودن و ضرورت وحدت اشاره می کند و به مسئله فتح خرمشهر می پردازد.

در این سخنرانی خیلی گذرا به مسائل انتخاباتی هم اشاره می شود. شهردار تهران يکي از توطئه هاي دشمنان براي انقلاب و مردم را مانع ايجاد کردن در مسير انقلاب عنوان کرد و می افزاید:«همه کساني که در حوادث پس از انتخابات شرايط را به گونه اي پيش برده که کشور را دچار بحران کردند و دشمنان به نوعي خفته را در داخل و خارج کشور به طمع انداختند گناه نابخشودني کردند.»

قالیباف البته توضیح نمی دهد منظور از “همه کسانی که…” چه کسانی است. اما تیتر فردا از این سخنرانی و این یک پاراگراف از صحبت ها که به مسائل انتخاباتی اختصاص دارد نیز در نوع خود جالب به نظر می رسد:«قالیباف: فتنه‌گران هرگز بخشیده نخواهند شد.»

فکر می کنم اگر دوستان این قدر احساس خلأ می کنند که ناگزیر می شوند سخنرانی شهردار را از سایت سلام سبزوار منعکس می کنند و بعد هم تیتری انتخاب کنند که نشان دهد قالیباف در صف مقابله با فتنه قرار دارد، بهتر است درصورت درک واقعی این خلأ کمی به شهردار مشاوره دهند تا کار خبری کردن این قدر دشوار نشود!

بالاخره آقای قالیباف شهردار پایتخت است. چندین روزنامه و سایت در اختیار ایشان بود. در بازه زمانی فتنه، ایشان که از سرباز ولایت بودن سخن می گوید چه کرد؟ رسانه هایش چه کردند؟

چند روز پیش از رسانه های فعال در زمینه مقابله با فتنه در مجلس تجلیل شد. به آقای انبارلویی گفتم از رسانه های انقلابی تجلیل شد، حالا با رسانه هایی که متعلق به بیت المال بودند و بیت المال را معطل کردند چه باید کرد؟ با کسانی که تریبون های نظام را در اختیار داشتند، اما حرفی نزدند تا فشارها متوجه رهبری شود چه باید کرد؟ بالاترین ابزار بیان حقایق و انجام رسالت عمارگونه یک رسانه است. کسانی که چندین رسانه را در اختیار داشتند، خبرگزاری رسمی کشور را در اختیار داشتند، و اتفاقا گاه در خط مقابل حرکت کردند، آیا نباید پاسخگو باشند؟ آیا نباید محاکمه شوند؟

آقای انبارلویی پیشنهاد جالبی داد. گفت به فراکسیون اقلیت مجلس پیشنهاد بدهیم آنها هم از این رسانه ها تجلیل کنند! به نظر من پیشنهاد خوبی بود. این پیشنهاد البته از صد تا فحش برای بعضی ها بدتر است.

بالاخره آقای قالیباف سرباز ولایت است دیگر! چه کار می شود کرد! روزنامه همشهری و تهران امروز و خبرگزاری مهر و… هم همه و همه سرباز ولایتند. در اینکه نمی شود شک کرد. می شود؟ استغفرلله. اصلا این روزها دیگه همه سرباز ولایتند. الان است که دوباره مجید رفیعی گیر بده بگه باز کلانتر محله شروع کرده به نوشتن! برادر من! آیینه چو بنمود جمال تو راست،خود شکن آیینه شکستن خطاست!

پی نوشت:

* دکتر کوچک زاده می گفت نهله ای داریم به نام نهله اعتدال! به نظرم تعبیر اصولگرایان مردد برای این طیف که لاریجانی و علی مطهری و قالیباف و افروغ و محسن رضایی و ناطق و تنی چند از سربازان ولایت رو در برمی گیره مناسب تره. در رأس این طیف می شه لبخند برادر مخلص جناب آقای رفسنجانی رو هم دید.

* منظور از رسانه های بیت المال فقط رسانه های نزدیک به شهردار تهران نیست. منظور همه رسانه های بیت المال است! رسانه ای که وابسته به یک نهاد حکومتی است و در مسیر حمایت از فتنه عملا گام برداشته چه ضرورتی وجود دارد که مسئولش همچنان در جایگاه قبلی باقی بماند؟ آیا نباید پاسخگوی کم کاری ها و اشتباهات خود باشد؟

* اطلاعیه: هر کس توبه کند می تواند یکی از ضمیمه های روزنامه همشهری را دراختیار بگیرد. مثل امیرحسین مهدوی که تا چند وقت پیش عضو سازمان مجاهدین بود!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.