دوشنبه ۲۸ شهریور ۹۰ | ۲۲:۰۵

حذف وحشيانه قشر متوسط جامعه امريکا

يک نويسنده امريکايي مي‌گويد، “قشر متوسط جامعه امريکا به صورت وحشيانه اي” از بين مي‌روند.


آلن ال رولند نويسنده امريکايي روز شنبه (26 شهريور) در گفت‌وگو با بخش امريکاي وب سايت پرس تي‌وي گفت، 28 درصد از مردم قشر متوسط جامعه امريکا با وخامت بيشتر اوضاع اقتصادي، شرايط اقتصادي‌شان نزول يافته است.

وي گفت: “همه افرادي که از کالج‌ها فارغ التحصيل مي‌شوند، بيکار هستند و هيچ منبع درآمدي ندارند و اين همان مسأله‌اي است که در خاورميانه روي داده است.”

رولند افزود، امريکايي‌ها “ورشکسته شده‌اند، شرايط در حال وخيم‌تر شدن است و دروغ­گويي به مردم ادامه دارد؛ مردم به مرحله‌اي رسيده‌اند که خواستار شنيدن حقايق هستند.”

وي افزود، امريکايي‌ها اکنون مي‌خواهند بدانند که “بانک مرکزي اين کشور چه اقدامي انجام داده است، چرا بانک مرکزي هنوز به بانک‌هاي اروپايي کمک مالي مي‌کند؟”

در حال حاضر، نرخ بيکاري در امريکا 9.1 درصد اعلام شده است که اين ميزان حتي در مقايسه با زمان رياست جمهوري رونالد ريگان که در دهه 1980 به قدرت رسيد، بدتر است.

در همين حال، باراک اوباما، رئيس جمهوري امريکا لايحه­اي 447 ميليارد دلاري براي تحرک در اقتصاد و ايجاد شغل به کنگره اين کشور پيشنهاد کرده است که شامل 49 ميليارد دلار افزايش مزاياي بيکاري و معافيت­هاي مالياتي براي آن دسته از شرکتهاي امريکايي مي­شود که کارگران جديد استخدام کنند.

اين در حالي است که افزايش قيمت پوشاک، خودرو و اجاره بهاي مسکن در امريکا، روند تورم سالانه در اين کشور را در مقايسه با سه سال گذشته تسريع کرده است.

وزارت کار امريکا هفته گذشته با انتشار گزارشي اعلام کرد از سال 1945 تا کنون، فقط در آگوست سال 2011 ميزان اشتغال­زايي در اين کشور صفر بوده و نرخ بيکاري همچنان 9.1 است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: