دوشنبه 19 سپتامبر 11 | 17:35

مخالفت لاریجانی با وعده‌ احمدی‌نژاد / سه برابر شدن يارانه‌ها غيرقابل اجرا است

رئیس مجلس وعده‌ی سه برابر شدن يارانه‌های نقدی را غير قابل اجرا دانست و گفت:‌ فکر نمی‌کنم که اقتضائات مالی در این حد باشد که وعده سه برابر شدن یارانه‌ها به مردم داده شود چرا که دولت هنوز در اجرای این طرح نواقصی دارد.


به گزارش تریبون مستضعفین احمدی‌نژاد اولین بار در همایش جامعه اسلامی کارگران که در روز چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۶/۱۶ برگزار شد موضوع سه برابر شدن یارانه‌ها را مطرح کرد و افزود: با اشاره به اینکه هم اکنون 40 هزار میلیارد تومان از محل یارانه‌ها در میان مردم بازتوزیع می‌شود جا دارد که این میزان تا سه برابر افزایش یابد.

پس از مطرح شدن وعده‌ی سه برابر شدن یارانه‌ها از سوی احمدی‌نژاد برخی از کارشناسان و نمایندگان مجلس با آن مخالفت کرده و آن را وعده‌ی غیرعملی و انتخاباتی دانستند که صرفاً باعث بالا رفتن توقع و انتظار جامعه می‌گردد.

واکنش کارشناسان و نمایندگان مجلس نیز با واکنش احمدی‌نژاد مواجه شود و وی در جمع مردم اردبیل به موضوع افزايش ميزان يارانه‌ها اشاره كرد و گفت: معتقدم كه مي‌شود مبلغ پرداخت يارانه‌ها به مردم را سه برابر افزايش داد و متعجبم كه چرا بعضی از طرح اين موضوع ناراحت و شروع به كارشكنی مي‌كنند و نمی‌خواهند گام‌هاي بعدي در مسير اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها برداشته شود.

در عین حال رئیس مجلس در کنفرانس خبری روز دوشنبه 1390/06/28 خود نیز وعده‌ی سه برابر شدن يارانه‌های نقدی را غير قابل اجرا دانست و  گفت:‌ فکر نمی‌کنم که اقتضائات مالی در این حد باشد که وعده سه برابر شدن یارانه‌ها به مردم داده شود چرا که دولت هنوز در اجرای این طرح نواقصی دارد که باید حل شود و وعده سه برابر شدن یارانه ها نمی‌تواند بحثی اجرایی باشد.

به هرحال باید منتظر بود با توجه به یکی دیگر از وعده‌ی احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه تا پایان دوره‌ی ریاست‌جمهوری خود وعده‌ی عملیاتی نشده نخواهد گذاشت این وعده‌ی سه برابر شده یارانه‌ها به چه سرانجامی خواهد انجامید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: