سه شنبه ۲۹ شهریور ۹۰ | ۲۱:۱۷

دست مبارک از آستین شورای نظامی درآمد!

شورای عالی نظامی مصر مدعی شد، تظاهرات مردم مقابل سفارت رژیم اشغالگر در قاهره توسط عده‎ای اوباش اجیر شده برگزار شده است.


منابع خبری به نقل از شورای عالی نظامی این کشور خبر داده‏اند: «تحقیقات و اعترافات متهمان یورش به سفارت اسرائیل، بیانگر دخالت یک شخصیت ثروتمند در تحریک شماری از جوانان در مقابل مبالغ مالی است».
بر اساس این گزارش، شورای نظامی مصر مدعی شده است، این شخصیت ثروتمند به افراد برای حمله به سفارت رژیم اشغالگر در قاهره 5 تا 10 هزار “جنیه” (واحد پول مصر) پرداخت کرده است.
این ادعای شورای نظامی که بیشتر بیانگر تلاش این شورا برای رفع تکلیف و عذرخواهی از رژیم صهیونیستی است؛ درحالی مطرح می شود که تظاهرات گسترده مردم مصر مقابل سفارت رژیم اشغالگر اقدامی خود جوش و در اعتراض به کوتاهی شورای نظامی در برخورد با تجاوزات رژیم اشغالگر صورت گرفت.
مردم خشمگین مصر پس از کشته شدن چند نیروی مرزبان این کشور به دست نظامیان رژیم اشغالگر، و واکنش بسیار ضعیف و غیرقابل توجیه شورای نظامی؛ دو هفته قبل، پس از نماز جمعه در میدان التحریر قاهره، بسوی سفارت رژیم صهیونیستی به حرکت در آمدند.
مردم خشمگین مصر در این تظاهرات دیوار حائلی را که اخیرا پس از درگیری های مرزی توسط شورای نظامی برای حمایت از سفارت رژیم اسرائیل ایجاد شده بود، تخریب کرده، و وارد یکی از دفاتر این سفارتخانه شدند.
این درحالی است که نیروهای نظامی مصر به دفاع از این سفارتخانه پرداخته، و چندین شهروند را مجروح و تعداد بسیاری را بازداشت کردند.
پرونده تظاهرکنندگان بازداشت شده، اکنون به دادگاه نظامی ارجاع شده است.

ناظران و کارشناسان مصری، مواضع شورای نظامی مصر در حمایت از رژیم اشغالگر را یاد آور مواضع رژیم سرنگون شده مبارک می دانند که حتی به قیمت جان مردم مصر و فلسطین، حاضر نبود خدشه ای به روابطش با این رژیم وارد شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: