پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۳۰ شهریور ۹۰ | ۲۲:۵۰

خیابان‌های منامه در کنترل مردم بحرین

خبرها از منامه حاکیست که از صبح امروز، حرکت اعتراضی خودروها در خیابانهای پایتخت بحرین، درپاسخ به فراخوان “محاصره منامه” آغاز شده بصورتیکه بیشتر خیابانهای اصلی این شهر به اذعاست.


در پی فراخوان مخالفان بحرینی برای شرکت مردم در “محاصره منامه” با خودروهای خود، ساکنان پایتخت بحرین از صبح امروز این حرکت اعتراضی را در خیابانها آغاز کرده اند.

در همین راستا، منابع رسانه ای اعلام کردند، صبح امروز 15 خودرو گارد ملی آل سعود از طریق  پل ملک فهد وارد بحرین شدند.

رژيم آل خليفه پس از شکست در مقابله با فراخوان محاصره منامه که منطقه اقتصادي و ديپلماتيک و گردشگري را احاطه کرده است، به موفقيت طرح محاصره اعتراف کرد. در همين راستا تلويزيون دولتي بحرين براي بايکوت خبر اين فرخوان، پخش زنده خود را قطع کرده است.

به دليل فلج شدن کامل حرکت خودروها در پل ” شيخ عيسي ” ، ترافيک تا فرودگاه بحرين امتداد يافت.

جوانان انقلابي در بحرين خاطرنشان کردند : رژيم آل خليفه پس از ناتواني در برابر محاصره مناطق اقتصادي ، ديپلماتيک و توريستي منامه ، رسما به موفقيت فراخوان محاصره منامه اعتراف کرد.

جوانان انقلابي در بحرين به شبکه العالم تاکید کردند : رژيم بحرين پس از ناتواني محاصره مناطق اقتصادي ، ديپلماتيک و توريستي منامه ، رسما به موفقيت طرح ” محاصره الکرمه ” اعتراف کرد.

گزارشها حاکیست، عليرغم استقرار نيروهاي پليس راهنمايي و رانندگي ، خيابان “المعارض” در منامه پايتخت بحرين کاملا توسط خودروها محاصره شده است.

کاروان خودروهاي مردمي در بحرين همچنان از مناطق مختلف بحرين در حرکت به سمت منامه هستند تا در طرح ” محاصره کرامت ” شرکت کنند، با اين حال نيروهاي رژيم آل خليفه با بستن راه هاي ورودي تلاش مي کنند تا از رسيدن مردم به راه هاي اصلي و مناطق مرکزي اين شهر جلوگيري کنند.

بر اساس این گزارش، خيابان 14 فوريه در منامه در محاصره است، و رژيم تلاش مي کند محاصره اين خيابان را از طريق وادار کردن خودروها به تغيير مسير خود بشکند.

منابع بحرینی همچنين از محاصره کامل منطقه اقتصادي منامه خبر دادند.

این منابع تاکید کردند، محاصره منامه پايتخت بحرين تا اين لحظه با موفقيت اجرا شده و انتظار مي رود در ساعت هاي آينده عبور و مرور در اين استان دچار بحران شود.

منابع بحريني به العالم تاکيد کردند، با وجود مدت درنظر گرفته شده، محاصره منامه همچنان ادامه دارد، و عبور و مرور در خيابانهاي اصلي و مرکزي اين شهر مختل شده و ترافيک از خيابان القدم تا قلب پايتخت بحرين امتداد يافته است.

بر اساس این فراخوان، این حرکت اعتراض آمیز از ساعت هفت صبح امروز آغاز و تا سه ساعت ادامه می یابد.

هدف از این اعتراضها درخواست حل بحران بحرین، بازگشت افراد اخراج شده به کارهای خود، آزادی بازداشت شدگان، و اجرای اصلاحات سیاسی، اعلام شده است.

بدین ترتیب، “محاصره منامه” دو روز قبل از انتخابات میان دوره ای پارلمانی برگزار می شود.

این انتخابات که همه گروه های سیاسی مخالف آن را تحریم کرده اند، شنبه آینده بیست و چهارم سپتامبر برگزار می شود.

در مقابل هیأت نظارت بر اطلاع رسانی رژیم آل خلیفه، در واکنشی شدید به این فراخوان، آن را تشویق تظاهرکنندگان برای بستن راه های اصلی و اتوبانها در پایتخت دانست.

“شیخ عبدالعزیز مبارک آل خلیفه” مشاور رسانه ای دولت بحرین، دیروز تاکید کرد که این فراخوان موجب بسته شدن راه های اصلی منامه می شود، و یاد آور اقدامات مخالفان در اواخر فوریه و اوایل مارس گذشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: