پنج‌شنبه 02 جولای 09 | 20:47

تقلب کشف شده در انتخابات!

در عكسی كه به عنوان دليل تقلب آورده شده سه تا برگ راي داراي دست خط هاي متشابه عنوان شده كه با كمي دقت مي‌توان پي برد كه مثلا شكل نوشتن حرف “ي” و يا “ا” (الف) و حتي “د” تو اين سه برگه متفاوت است و اين را به هر خط شناسي بدهيد خواهد گفت كه اين دست خط سه نفر جداگانه است و يا اينكه شماره كانديدا ها سه جور متفاوت نوشته شده است


بازشماری آراء انتخابات - عکس از ایرنا

بازشماری آراء انتخابات - عکس از ایرنا

من به اشکالات جزئی در انتخابات معطرفم ولی در جایی که ۴۰ هزار ناظر اقای موسوی بوده چطور می توان علیه ایشان ۱۰ میلیون رای تقلبی به صندوق ها ریخت؟ اخیراً ایمیلی برای من ارسال شده كه عنوان شده دلایلی برای تقلب در انتخابات پیدا كرده اند ! كه می توان به راحتی پی برد كه كسی كه این هجو نامه را نوشته ادم مغرضی هست و در پی حقیقت نیست و شاید جزء افرادی هست كه اصلا در انتخابت شركت نكرده است كه اینجانب پاسخ مختصری می دهم هر چند ارزش جواب دادن ندارد!

1- 70 درصد آرا را یك خط (نفر) و با یك خودكار ؟

طرح شبهه: در بازشماری مشخص شد 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده است؛ رضایی گفت در بازشماری غیررسمی مشخص شد که 70 تا 80 درصد آرا با یک نوع خودکار و با یک خط مشترک به نفع یک کاندیدای خاص به صندوق‌ها ریخته شده است. البته از آنجا که اطلاعات اولیه لازم به دست ما نرسید، عملاً این نوع بررسی‌ها هم بی‌فایده بود و چیزی را اثبات نمی‌کرد

جواب:
آیا اصلا” چنین چیزی از نظر یك عقل سالم امكان دارد كه حدود 17 میلیون رای (70 درصد آرای احمدی نژاد) بوسیله یك نفر و با یك خودكار نوشته شود و بر فرض تقلب ایا كسی كه می خواهد تقلب كند نمی تواند چند صد نفری بیاور و چند نوع خود كار به آنها بدهد ؟ شاید خود احمدی نژاد اینها را به تنهایی نوشته ! ضمناً سایت تابناک که این خبر را درج کرده بود، آن را حذف کرد و ستاد محسن رضایی در بیانیه‌ای از این نظر تبری جست!

۲- تشابه دست خط در عکس !

مشابهت دست‌خط؟

مشابهت دست‌خط؟

جواب : در عكس بالا كه دلیل تقلب آورده شده سه تا برگ رای دارای دست خط های متشابه عنوان شده كه با كمی دقت می توان پی برد كه مثلا شكل نوشتن حرف “ی” و یا “ا” (الف) و حتی “د”  تو این سه برگه متفاوت است و این را به هر خط شناسی بدهید خواهد گفت كه این دست خط سه نفر جداگانه است و یا اینكه شماره  كاندیدا ها سه جور متفاوت نوشته شده است.

۳- رای های تمیز و تا نخورده ؟

بازشماری آراء - عکس از ایرنا

بازشماری آراء - عکس از ایرنا

جواب : قطعا” شما خود را به حماقت زده اید ویا فكر می كنید دیگران احمق هستند ! رای ها برای شمارش به صورت بسته های چند صد تایی بسته بندی می شوند و دور آنها را با نایلن و یا چیز دیگه ای می بندند و این باعث صاف شدن برگه های رای می شود. البته هر صندوق تا چند هزار رای دارد كه سنگینی اینها باعث صاف شدن مضاعف رای ها می شود و تمیزی رای ها هم بگویم مگر كسانی كه رای می دهند می خواهند با رای ها چكار بكنند كه كثیف بشود حداكثر هر نفر بعد از تحویل رای 20 تا 40 ثانیه بعد آن را به صندوق می اندازد. پس دلیلی برای كثیفی رای ها وجود ندارد.

۴- وجود اسم شوراهای شهر روی صندوق رای ریاست جمهوری دلیل تقلب ؟

بازشماری صندوق‌های اخذ رأی

بازشماری صندوق‌های اخذ رأی

جواب : روی یكی از صندوق ها (حالا ممكن است روی صندوق های رای دیگر هم چیزهای دیگری نوشته شده باشد كه شما آنها را ندیده باشید) علت وجود این اسم ها این است كه این صندوق ها برای همه انتخابات استفاده می شوند حتی برای رای گیری در انتخابات شورایهای شهر!  و برای انتخابات صندوق جدید خریداری نمی شود  ممكن است روی آنها در انتخابات گذشته (مانند شورا های شهر) چیزی نوشته باشند و آن را پاك نكرده باشند این دلیل تقلب است؟ به خصوص این‌که در انتخابات شورای شهر، همزمان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان هم برگزار شده بود و برای جلوگیری از اشتباه نوشتن نام انتخابات شورای شهر بر صندوق لازم بوده است.

لینک مرتبط: ویرایش جدید از این نوشته

 1. حسین
  3 جولای 2009

  سلام
  یک نکته!
  به صدای افراد درون فیلم توجه کنید؛ مال کجا هستند ؟
  آنجا چه کسی چقدر رای آورده است؟
  نکنه داشتن برای آقای {چیز} می نوشتند و گفتند بیا حالا دوتا هم برای آقای {ا.ن} بنویسیم!

 2. سيروس
  5 جولای 2009

  سلام اين مطلب را كمي بهينه تر كردم لطفا” جديدش را قرار دهيد
  تشكر سيروس

 3. دختر ایرانی
  10 جولای 2009

  به نظر من که هیچ تقلبی وجود نداشته اینا همش حاشیه هاییه که خود مردم به وجود میارن وگرنه برای ما همه ی کاندیدا مورد احترام هستن و دلیلی برای این همه جر و بحث وجود نداره.

 4. praise
  14 جولای 2009

  سلام من یه سوال داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم روی همون صندوق که روش نوشته شورای شهر چرا جلوشو با میزان رای ملته پوشوندن

  • محمدصالح
   14 جولای 2009

   اگر یک بار در انتخابات شرکت کرده بودید، می‌دانستید که همیشه این کاغذها رو روی صندوق انتخابات می‌زنند!

 5. سس
  15 جولای 2009

  tagalob

 6. مجید
  30 جولای 2009

  عمو جان فدات بشم تقلب که شاخ و دم نداره که
  با استدلال های بی منطقت می خوای مثلا 50 میلیون ایرانی رو راضی کنی که من درست میگم و شما اشتباه می بینین

  واژه تقلب خیلی کمه برای این کودتا
  اینان جنایت کردند

 7. سید مهدی
  16 آگوست 2009

  سلام – همه و بخصوص رجال سیاسی ناراضی الان هم می دونن که تقلب نشده … عیبی نداره بذار چندتا دختر و پسر هم اینجوری خودشون رو تخلیه کنن. بذار بگن تقلب شده و یا شورای نگهبان سیاسی عمل کرده . چرا وقتی در انتخابات گذشته شورای نگهبان که همگی همین افراد بودن انتخاباتهاییکه اصلاحاتی تایید پیروز شده بودن رو تایید کرد این جوری حرف نزدید …. براتون متاسفم که باعث پول خوری و ثروت اندوزی موسوی و امثال موسوی شده اید …… سید مهدی از نیویورک – منهتن

 8. saeid
  22 آگوست 2009

  تقلب قطعی است

 9. غزاله
  22 آگوست 2009

  باز هم مثل آقای موسوی فقط ادعا: تقلب قطعی است!
  این همه روز گذشته است، حضرات هنوز هیچ سندی جز شعار مطرح نکرده اند

 10. موج
  9 سپتامبر 2009

  تقلب واضح است نمی دانم چرا بعضی ها بی عقلی می کنند

 11. laj
  9 سپتامبر 2009

  faghat moosavi

 12. edalat
  11 سپتامبر 2009

  تعجبي نيست كه قبول نكنن باختن!! براي كسايي كه توهم اكثريت دارن!! بايد برن پيش روانپزشك!

 13. علی
  24 سپتامبر 2009

  سلام
  خدا قوت
  بابا شما چرا به خودتون زحمت میدید جواب این بنده های خدا رو تو نظرات میدید.
  اون یکی اسم خودشو گذاشته laj لج یعنی بحث منطقی نمیخواد بکنه لج و لجبازیه!!! میگه فقط موسوی حالا اگه این موسوی تا قعر جهنم هم بره اینا چشم بسته باهاش میرن میگن چه بهشت خوب و خرمی!!!!
  آقا 40 هزار ناظر داشته هنوز که هنوزه یکبار نیومده بگه این ناظر من در فلان صندوق مثلا رای منو 1000 تا اعلام کرده وزارت کشور که به تفکیک صندوق به صندوق اعلام کرده، رای منو 500 تا اعلام کرده!!!!!
  یعنی از اولش همش یک برنامه بود برای چندتا هدف
  1- تغییر حکومت
  2- تضعیف ولایت فقیه و شخص رهبر
  3- تضعیف وحدت ملی و ایجاد نفاق
  4- ضربه به احمدی نژاد و دولت
  همون طور که رهبر فرمودند این توطئه به حول و قوه الهی شکست خورد.
  زمستون رفت و فقط روسیاهیش به ذغال موند.
  یا علی

 14. D
  26 اکتبر 2009

  زمان خاتمی و رفسنجانی تقلب نشده؟ شاید اونا معصومند خدا لعنتشون کنه انشا اله با یزید و میمون یزد و عمر و شمر و دارو دستش محشور بشن

 15. مردم به خودتون بياييد
  13 نوامبر 2009

  تقلب در انتخابات كه بوده ولي بياييد جنايات بسيجي ها رو هم ببينيد

 16. مردم به خودتون بياييد
  13 نوامبر 2009

  پسرم منم كه 2 ساله است مي تونه با فوتوشاب همه كاري بكنه اين كه ديگه كاري نداره

 17. کیارش
  5 دسامبر 2009

  اختراع جالبیه
  از این به بعد ما هم به جای استفاده از اطو لباسمون رو می پیچیم تو نایلون تا اینجوری صاف و اطو کشیده بشه!

 18. ziba
  8 فوریه 2010

  مرگ بر موسوی

 19. غلامعلی خدا بنده
  31 مارس 2010

  من موافق تقلب در انتخابات نیستم البته به شکل گسترده ولی باید گفت واقعا خ…. بر س…..تان با این شکل بچگانه ی توجیه عکس ها! دلایلی آوردید که خودتون هم میدونین مزخرفه!
  حالا این به کنار این بابا میگه ایرنا با فتوشاپ عکس هارو درست کرده!!! اونم ایرنا!!!

 20. be to che
  3 می 2010

  yani fek mikoni hame eine to kam aghlan?
  bargeha to baste bandi she behesh feshar biad khatte ta az bein mire?
  boro baba …

 21. عطیه
  20 می 2010

  اگر می خواستیم تقلب کنیم زمان خاتمی می کردیم که تیشه به ریشه اسلام زد نه زمان موسوی که حرف زدن بلد نبود

 22. ع.ح
  26 می 2010

  آقا چرا حرفهای بی ربط می زنین! چرا هی به جون هم دیگه می افتید؟؟!! چرا بحث رو به ولایت فقیه و رهبر و … میکشونید؟
  بابا جان بحث سر اینه که چرا آراء تا نخوردن!! لطفا حول این موضوع نظر بدین و منطقی صحبت کنین!
  در جواب اون آقایی که میگه فتوشاپه باید بگم یعنی سایت دولتی ایرنا هم می خواد آتیش معرکه رو زیاد کنه! لطفا بدون در نظر گرفتن همه جوانب نظر ندین دوستان!
  وقتی یکی از دوستای من که خودش به احمدی نژاد رای داده میگه من خودم با چشام دیدم آرای محسن رضایی کم شد و تا اون موقع هیچ رای باطله ای هم وجود نداشته دیگه این رو چطور میشه توجیه کرد!
  اگه آقایون میگن تو انتخابات عراق بعلت تناقض در آرای یک کاندیدا (آنهم فقط یک مورد) تقل بشده پس توی این انتخابات هم که یکی از نشونه هاش همینه تقلب شده دیگه!!!!!

 23. samane
  8 ژوئن 2010

  اینها توی توهم فکر میکنن تقلب شده . پس توی توهمشون هم جنبش کنن و نظام رو براندازی کنن . که واقعا هم توی توهمن

 24. ع.ح
  12 ژوئن 2010

  مسئولین سایت لطف کنن نظرات منو منعکس کنن!! (از چی می ترسین؟؟؟)

 25. سید
  12 ژوئن 2010

  سلام علیکم
  مگر10%صندوقهاروبازشماری نکردند؟
  70%از10%آرا که نمیشه17میلیون

  چجورشماگفتید 17میلیون؟
  مگرکل صندوقهاروبررسی کردند؟
  مگرفقط ده درصد روبررسی نکردند
  لطفا به این سوال بنده پاسخ دهید
  چون 10%کل آراروبررسی کردند70%از10%کل آرای چهل میلیونی میشه تقریبا3میلیون
  یک نفرهم میتونه 3میلیون رای بنویسه

 26. ع.ح
  13 ژوئن 2010

  فکر می کنید مردم واقعاً عقلشون رو از دست دادن! در جواب این تحلیلی که میگه تعرفه رویی به خاطر اینکه تغییر زاویه داده پس تا خورده هستش نظر من اینه که این تغییر زاویه بخاطر اینه که تعرفه زیری اون با زاویه نسبت به تعرفه بالایی قرار گرفته (کج). این مطلب رو میشه از گوشه پایین و سمت راست دسته تعرفه ها فهمید که تعرفه زیری نسبت به بالایی تغییر زاویه داره! و آقایون فکر می کنن این تغییر زاویه بخاطر تا خورده بودن تعرفه هاست! شک نکنید آرا صاف و تا نخورده هستند (البته نه همشون بلکه تعداد زیادی از اونا) این عکس رو ببینید:
  http://www.asriran.com/files/fa/news/1388/4/9/113356_493.jpg

 27. ع.ح
  14 ژوئن 2010

  واقعا که! من تازه بعد از خوندن بعضی از توجیحات شما متوجه می شم که چه ایراداتی به اونا وارده! مردم دیگه ضرب و تقسیم بلد هستند و میدونن وقتی که تعداد کل صندوق ها 45000 تا بوده و گیریم که 40 میلیون نفر هم تو انتخابات شرکت کرده باشند پس به طور متوسط توی هر صندوق 888 رای بوده (البته ممکنه توی بعضی از صندوق ها تا 2000 تا هم بوده باشه ولی تعداد این صندوق ها در مقایسه با 45000 تا خیلی کمه! (دوستانی که قبول ندارن برن یه کم آمار بخونن) این مطلب رو خود وزارت کشور هم عنوان کرده که توی هر صندوق بطور متوسط حدوداً 888 رای بوده! شماها چجوری میگین “هر صندوق تا چند هزار تا رای داشته”!!!!! دوستان استدلال بیارن لطفاً بازم خوشحال میشیم! (لطفا بیخود اینو اونو متهم نکنین و تهمت و افترا نزنید چون اینا همش نشونه بی منطقی، قضاوت بیجا یا به قول خودتون توهم هستش)

 28. ا. سعادتی
  3 آگوست 2010

  من خودم یکی از ناظرهای موسوی در یکی از حوزه ها در خراسان بودم . تو اون حوزه 2000 رای میر حسین موسوی آورده بود و 400 تا احمدی نژاد . موقع صورت جلسه نوشتن موسوی 400 تا احمدی نژاد 2000 تا . اعتراض کردم گفتن تا همین جا به شما مربوطه تو بقیه دخالت نکن. بعد از انتخابات هم با اون جو رعب و وحشتی که درست کردن لابد ناظر ها هم جرات داشتن چیزی بگن. اگر هم می گفتن باز شما می گفتین یه سند ارائه بدین شعار ندید. باز می گفتیم باز شماری باز شما همون کاریو می کردین که می خواستین.

 29. ع.ح
  13 آگوست 2010

  درود بر وجدان های بیدار و سینه های آخته در برابر ظلم و دروغ! در ادامه فرمایشات آقای سعادتی باید بگم من هم یه نفر معلم رو سراغ دارم که این بلا رو سرش آوردن و تهدیدش هم کردن که اگه جایی بگی دودمانت رو به باد میدیم! آهای طرفدارای احمدی نژاد آیا میشه برای یه چنین اتفاقاتی سند و مدرک هم آورد؟؟؟!!!
  چرا وزارت کشور فرم های امضاء شده ناظرهای کاندیداها رو نشون نداد تا دیگه جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمونه؟

 30. سبز
  6 نوامبر 2011

  تقلب واضحه.براي مثال توي 25 خرداد بيش از 3 مليون نفر اومدن تو خيابونا.

 31. حق
  6 ژانویه 2014

  موسوی واسه ازادی اومده بود البته از نوع جنسیش لعنت به موسوی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.