چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۰۱ مهر ۹۰ | ۱۸:۵۲
ریاض بازوی قوی صالح

اقدامات آل سعود از اذهان مردم یمن پاک نخواهد شد

یک عضو برجسته احزاب اللقاء المشترک و شورای ملی موقت یمن با اشاره به نقش منفی عربستان سعودی در این کشور و ادامه حمایتهای آن از اقدامات سرکوبگرانه رژیم عبدالله صالح تاکید کرد سناریوی لیبی هرگز در یمن تکرار نخواهد شد.


“نایف احمد القانص” عضو احزاب اللقاء المشترک و شورای ملی موقت یمن در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به برگزاری اولین اجلاس بیداری اسلامی در تهران، آن را اقدامی بسیار عالی برای رساندن پیام به کشورهای عربی و اسلامی در وهله اول و جامعه بین الملل در مرحله بعدی دانست.

وی افزود: انقلابهایی که هم اکنون در کشورهای عربی در جریان است، گام انفرادی نیست و مردم مسلمان کشورهای عربی و اسلامی در آن دخیل هستند و همه امت اسلامی باید علیه طرح های فتنه افکنانه خارجی یکدل و متحد عمل کنند به ویژه اینکه توطئه های فراوانی علیه انقلابهای عربی وجود دارد.

القانص تصریح کرد: احزاب اللقاء المشترک شامل همه احزاب و گروههای مخالف از همه گروهها و اقشار است.این احزاب از هفت حزب یمنی شامل: حزب تجمع برای اصلاحات، حزب سوسیالیست، حزب بعث عربی و سوسیالیسم و قومی،حزب وحدت مردمی ناصری ،اتحاد نیروهای مردمی یمن، حزب حق و تجمع وحدت است که نمایندگانی در پارلمان یمن دارند.

وی با اشاره به طرح شورای همکاری خلیج فارس افزود: این طرح مکر و فریبکاری عبدالله را بر همه جهانیان روشن کرد و مشخص شد که عبدالله صالح همه را به بازی گرفته است، اما هدف این طرح نجات عبدالله صالح و رژیم آن است و همه مردم یمن و انقلابیون به خوبی این موضوع را دریافته اند.

وی خاطرنشان کرد : کشورهای همسایه به ویژه عربستان سعودی از رژیم یمن جانبداری می کنند، عربستان میزبان این دیکتاتور خونریز شده است و عبدالله صالح از اراضی سعودی و با حمایت آنها به اقدامات خشونت بار خود علیه مردم ادامه می دهد.

القانص تاکید کرد : مواضع عربستان در جانبداری از رژیم عبدالله صالح هرگز از اذهان مردم یمن پاک نخواهد شد و به عبارت دیگر این موضعگیری ضد مردمی ریاض در حافظه مردم یمن ثبت خواهد شد.

وی با اشاره به تحولات میدانی یمن به مهر گفت : درگیریهای شدیدی در دانشگاه یمن در جریان است و صدها هزار نفر از مردم در تظاهرات شرکت کرده اند.مخالفان و همه اقشار انقلابی یمن عزم جدی برای به ثمر نشاندن انقلاب خود دارند و انشاء الله ظرف روزهای آینده شاهد نتایج مثبت برای انقلابی که بهای زیادی برای آن پرداخت کرده ایم خواهیم بود.

عضو شورای ملی موقت یمن افزود: تمام تلاش ما این است که انقلاب یمن از مسیر مسالمت آمیز آن خارج نشود، زیرا رژیم می کوشد انقلابیون را وارد رویارویی نظامی کند تا همانند لیبی زمینه را برای دخالت خارجی فراهم آورد، ولی ما بهانه ای به آمریکایی ها و اروپایی ها برای دخالت در امور داخلی یمن نخواهیم داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: