یکشنبه ۰۳ مهر ۹۰ | ۱۸:۲۹

تحصن انقلابیون اردن علیه نظام حاکم

انقلابیون اردن با برپایی یک تحصن تحت عنوان “خواسته‏ هایمان در زمینه اصلاحات را فراموش نمی‌کنیم” در میدان جمال عبدالناصر شهر امان تحصن کردند.


شهروندان اردنی پس از گذشت 6 ماه از سرکوب شهروندان معترض و انقلابیون اردنی در 24 مارس سال جاری میلادی، از مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات قصد تحصن در میدان جمال عبدالناصر را داشتند که با مخالفت نیروهای امنیتی روبرو شدند.

نیروهای امنیتی با قرار دادن موانع آهنی در مسیر تظاهرات، قصد ممانعت از تحصن شهروندان در میدان عبدالناصر را داشتند ولی با اصرار شهروندان روبرو و مجبور به تسلیم شدند.

انقلابیون اردنی با تحصن در میدان جمال عبدالناصر، به احترام شهید خیری جمیل اولین قربانی انقلاب اخیر اردن که در روز 24 مارس در همین میدان توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسید یک دقیقه سکوت کردند.

شرکت کنندگان در این تحصن بر مطالبات خود در زمینه اصلاح نظام، مبارزه با فساد و مفسدین و تحقق اصلاحات کامل در کشور تاکید کردند.

“معاذ خوالده” سخنگوی جنبش 24 مارس اردن که در این مراسم حضور داشت تصریح کرد: این تحصن در محکوم کردن ریختن خون شهید خیری جمیل و مجروح کردن بیش از 300 انقلابی اردن به دلیل سیاست های سرکوبگرانه نظام برگزار شده است.

وی از جوانان و سایر شهروندان اردنی خواست تا زمان تحقق کامل اصلاحات مورد نظر به فعالیت های اعتراضی خود ادامه دهند.

در جریان این تحصن، درگیری لفظی میان شرکت کنندگان و نیروهای امنیتی از یک سو و تحصن کنندگان و نیروهای لباس شخصی حامی دولت از سوی دیگر شکل گرفت ولی پس از چند دقیقه این درگیری ها خاتمه یافت.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: