سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۳ مهر ۹۰ | ۱۸:۳۵
شیخ علی سلمان:

آل خلیفه نمایندگان را پیش از انتخابات نمایشی تعیین کرد

دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین با تاکید بر اینکه اعتراضات مردم این کشور اعم از شیعه و سنی هرگز متوقف نخواهد شد، انتخابات روز گذشته را به سبب تحریم کامل از سوی مردم، نمایشی شکست خورده توصیف کرد.


 “شیخ علی سلمان” دبیرکل جمعیت الوفاق در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس 24، تاکید کرد اعتراضات مردم مسلمان بحرین هرگز متوقف نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد میزان مشارکت در انتخابات میان دوره ای پارلمانی روز گذشته حتی به 10 درصد هم نرسید.

وی اعلام کرد علت برکناری مدیر شبکه تلویزیونی بحرین، پخش تصاویر زنده از حوزه های انتخاباتی بود که بسیار خلوت و تقریبا خالی بود.

شیخ علی سلمان افزود : هیچ نشانه ای درباره حال و هوای انتخاباتی وجود نداشت، بلکه در آن روز شاهد برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف بودیم و البته اقدامات سرکوبگرانه رژیم هم ادامه یافت، در پی تظاهرات روز گذشته، بیش از 40 زن به دادگاه ها تحویل داده شدند که نشانه ای بر بحران سیاسی و نبود آزادیهاست.

وی گفت : صندوقها و مراکز رای گیری خالی بود و شبکه تلویزیونی بحرین در اخبار ساعت 3 عصر دیروز، تصاویر از واقعیت صندوقهای رای گیری پخش کرد که منجر به برکناری مدیر این شبکه شد، زیرا او تصاویر ساختگی را پخش نکرد.

دبیرکل جمعیت الوفاق تصریح کرد : دیروز مردم به طور کامل انتخابات را تحریم کردند و معتقدم نسبت مشارکت کمتر از 10 درصد بود و این نشان می دهد که این انتخابات بر خلاف اراده رای دهندگان بحرینی برگزار شد و نتایج آن نشان دهنده اراده رژیم بود نه مردم، زیرا نامزدهای دیروز را حکومت تعیین و هزینه های تبیلغاتی آنها را هم تامین کرد و البته کرسی های پارلمانی پیش از این انتخابات فرمایشی میان این نامزدهای مورد نظر حکومت توزیع شد.

وی گفت : مخالفان با طیفها و مذاهب مختلف، اکثریت را در کشور تشکیل می دهد که اکثریت سیاسی است نه اکثریت دینی یا مذهبی، زیرا ما معتقدیم همه مردم از مذاهب و طیفهای مختلف خواهان دموکراسی در بحرین هستند که رژیم همانند دیگر دیکتاتورهای جهان عرب مانع آن می شود.

شیخ علی سلمان گفت : معتقدم انتخاباتی که روز شنبه برگزار شد، پیش از برگزاری، شکست خورد ملت بحرین این پارلمان را تحت هیچ شرایطی نماینده و منتخب خود نمی دانند.

وی تصریح کرد : اعتراضات هرگز متوقف نخواهد شد، هر چند به سبب عملیات سرکوب، در یک مکان خاص برگزار نمی شود، اما برای اولین بار در روز چهارشنبه گذشته دهها هزار نفر از شهروندان بحرینی به خیابانها ریختند و روز جمعه نیز تظاهرات در مناطق مختلف برگزار شد.

شیخ علی سلمان گفت : هر روز شاهد برگزاری تظاهرات مردم علیه رژیم هستیم، هر جمعه که می آید دهها هزار نفر به خیابانها می ریزند و بر خواسته های مشروع خود از جمله دولت منتخب و پارلمانی با اختیارات کامل و برابری در حقوق سیاسی پافشاری می کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: