جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۶ مهر ۹۰ | ۱۰:۵۰

جزئیات جنگ قدرت میان دو جناح آل سعود

یکی از مخالفان آل سعود با اشاره به بروز شکاف و دودستگی در میان رژیم حاکم و تشدید جنگ قدرت میان شاهزادگان با توجه به بیماری ملک عبدالله و وضعیت مبهم ولیعهد عربستان، وقوع انقلاب در این کشور را دور از انتظار ندانست.


“فواد ابراهیم” مخالف آل سعود فاش کرد: اختلافات شدیدی میان خاندان حاکم بر ریاض وجود دارد به ویژه با توجه به اینکه برخی خود را به حاشیه رانده شده می‏بینند.

وی افزود: فرافکنی خاندان آل سعود و اقدامات آنها بر ضد انقلابهای کشورهای عربی در واقع نوعی فرار از خواسته های مردم عربستان است، اما زمان زیادی طول نمی‏کشد که مردم عربستان دست به اعتراضات فراگیر بزنند.

ابراهیم تاکید کرد: معادلات بزرگی در داخل خاندان حاکم به سبب وضع جسمانی سران عربستان از ملک عبدالله گرفته تا ولیعهد در جریان است به ویژه اینکه زنده بودن سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد همچنان در ابهام است.

وی بیان کرد: برخی شاهزادگان احساس می‏کنند که از قدرت رانده شده‏اند، زیرا هم اکنون جنگ قدرت میان جناح ملک عبدالله و جناح السدیری است که جناح السدیری شاهد افول است و فقط سه مهره کارساز در صحنه دارد و احتمال سیطره آل نایف قوت گرفته است؛بسیاری آل نایف را حاکم قریب الوقوع می‏دانند.

این مخالف عربستانی درباره نارضایتی مردمی از رژیم حاکم در عربستان معتقد است: دلایل کافی و مشروع نزد اکثریت مردم برای ناخرسندی از خاندان آل سعود وجود دارد، زیرا مردم خواستار رژیم سیاسی هستند که خواسته‏های مشروع آنها را برآورده کند.

وی افزود: مردم عربستان نیز همانند دیگر کشورهای جهان خواسته‏های خاص خود را دارند و دوست دارند که نظام سیاسی دموکراتیک داشته باشند تا بتوانند به ایفای نقش بپردازند و حقوق مسلم خود را به دست آورند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: