دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۷ مهر ۹۰ | ۱۲:۵۵

اعتصاب پايتخت يونان را فلج کرد

در پي ادامه اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومي آتن عليه سياست‌هاي رياضتي دولت، خيابان‌هاي پايتخت يونان شاهد ترافيک سنگين بوده است.


کارکنان بخش اتوبوس شهري، تراموا و مترو شهر آتن روز سه‌شنبه (5 مهر، 27 سپتامبر) در اعتراض به سياست‌هاي رياضتي اقتصادي دولت اعتصاب کردند که اين امر به ايجاد ترافيک در سطح شهر آتن منجر شد و ساکنان پايتخت يونان براي رفتن به محل کار و انجام کارهاي روزانه با مشکل مواجه شدند.

بسياري از مسافران روزانه به دليل اعتصاب 24 ساعته ناچار شدند با خودروهاي شخصي خود سفر کنند و بسياري نيز ترجيح دادند با پاي پياده و يا دوچرخه راهي انجام کارهاي روزانه شوند.

اين در حالي است که قرار است اعتصابات گسترده‌تري در روزهاي آتي هفته برگزار شود. انتظار مي‌رود روز چهارشنبه با پيوستن رانندگان تاکسي به اين حرکت اعتراضي پايتخت يونان شاهد حجم بسيار بيشتري از ترافيک باشد.

در همين حال، کارکنان اداره ماليات و گمرک نيز قرار است در اعتراض به راي نمايندگان به طرح بحث‌برانگيز ماليات بر دارايي در برابر ساختمان پارلمان تظاهرات کنند.

ساکنان پايتخت يونان آينده‌اي مبهم و تيره را پيش روي خود تصور مي‌کنند چرا که اين کشور با سطح بي‌سابقه‌اي از بدهي‌هاي دولتي مواجه است و در خط مقدم بحران مالي اروپا قرار دارد.

اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول از سال 2010 تا کنون براي نجات يونان از بحران مالي در ازاي اتخاذ سياست‌هاي رياضتي 2 بسته نجات اقتصادي در مجموع به ارزش 380 ميليارد دلار در اختيار اين کشور قرار داده‌اند.

يونان از سال گذشته تا کنون شاهد تظاهرات گسترده مردمي در اعتراض به سياست‌هاي رياضت­طلبانه دولت بوده است که اين سياست‌ها کاهش حقوق کارمندان دولت، کاهش مستمري‌ها، افزايش ماليات و تغييرات اساسي در نظام بازنشستگي اين کشور را شامل مي‌شود.

اين در حالي است که بدون دريافت کمک‌هاي مالي، بودجه يونان به دشواري تا نيمه‌هاي ماه اکتبر براي هزينه‌هاي جاري اين کشور کافي خواهد بود و دولت آتن را با امکان کسري‌هاي عمده در پرداخت مواجه خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: