شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۷ مهر ۹۰ | ۱۲:۵۶

ترور دانشمند هسته‌ای سوريه در حمص

افراد مسلح ناشناس صبح امروز یک مهندس هسته‌ای عضو دانشگاه البعث شهر حمص سوریه را به ضرب گلوله کشتند.


یک منبع خبری سوریه اعلام کرد که «اوس عبدالکریم خلیل صبح امروز به ضرب گلوله گروهکی تروریستی در نزدیکی پل «باب عمرو» در حمص شهید شد».

گروهک‌های مسلح در سوریه از ماه مارس گذشته بخصوص در شهرهای مرزی سوریه فعال شده‌اند که به گفته مشاور رئیس جمهوری سوریه تاکنون 800 نفر نیروی پلیس و امنیتی به دست آنان کشته شده است.

پایگاه خبری شوکوماکو سوریه اعلام کرد که اوس عبدالکریم خلیل متخصص در رشته مهندسی هسته‌ای و نایب رئیس دانشگاه البعث حمص بود.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اخیرا در هشداری تلویحی به دولت سوریه اعلام کرد که عجیب نیست مخالفان سوریه بزودی دست به اعتراض مسلحانه بزنند.

بنا بر این گزارش، این مهندس هسته‌ای از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت که این حمله فورا به مرگ وی منجر شد.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از مرکز موسوم به مرکز حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، اعلام کرد که افراد ناشناس یک مهندس هسته‌ای را در شهر حمص ترور کردند.

دکتر محسن الزبیدی عضو پزشک قانونی در بیمارستان ملی حماه اعلام کرد که پیکر این مهندس هسته‌ای به بیمارستان منتقل شد و علت قتل نیز خونریزی مغزی به دلیل اصابت گلوله اعلام شد.

بنا بر این گزارش، روز گذشته نیز سرهنگ تیسیر العقله از نیروهای امنیتی سوریه به دلیل تیراندازی گروهک‌های مسلح در حی‌التعاونیه در شهر حماة کشته شد.

در این خبر به جزئیات بیشتری اشاره نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: