شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۹ مهر ۹۰ | ۰۹:۴۴
تظاهرات گسترده در صعده :

مردم یمن: اعتنایی به مفتیان درباری نداریم

دها هزار یمنی امروز در صعده یمن در اعتراض به دخالت های خارجی و حمایت مفتیان وابسته به آل سعود از رژیم دیکتاتور صالح تظاهرات کردند.


ده ها هزار یمنی از ساکنان استان “صعده”، صبح امروز جمعه تظاهرات گسترده ای علیه رژیم حاکم برپا کردند.

تظاهرات کنندگان دخالت های خارجی در امور داخلی یمن و حمایت های خارجی علیه ملت انقلابی یمن و استفاده مزدوران صالح از سلاح های سنگین و سبک علیه تظاهرات های مسالمت آمیز مردمی را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، در این تظاهرات یک هیئت از انقلابیون میدان “التغییر” صنعاء نیز حضور داشتند و تظاهرات کنندگان علاوه بر سر دادن شعار ، شعرهای انقلابی نیز می خواندند.

در بیانیه تظاهرات کنندگان امروز صعده بر ضرورت تداوم مبارزه مسالمت آمیز و عدم هراس از ابزارهای رژیم حاکم در سرکوب انقلاب تاکید شد.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی “عبدالملک الحوثی” رهبر حوثی ها در شمال یمن آمده است که تظاهرات کنندگان یمنی امروز اعلام کردند: فتوای علمای وابسته به حاکم یمن ما را به یاد جنگهای ظالمانه در صعده انداخت زیرا در آن زمان نیز رژیم حاکم سعی داشت که این جنگها را توجیه کند.

در ادامه این بیانیه با تاکید بر ضرورت صبر و ایستادگی انقلابیون آمده است که ملت یمن به این بیانیه ها و فتواهای جاهلانه توجهی نمی کند.

تظاهرات کنندگان در صعده امروز در هفته “فریاد علیه مستکبرین” چنین تظاهرات باشکوهی را برگزار کردند. 10 سال پیش در چنین روزهایی “سید حسین بدرالدین الحوثی” رهبر حوثی ها در مقابل استکبار جهانی آمریکایی و اسرائیلی و تمام رژیم های مزدور و ظالم ایستاد و مبارزه خود را فریاد زد.

علاوه بر صعده امروز شهرهای مختلف یمن شاهد تظاهرات علیه رژیم صالح بود.

تظاهرات کنندگان یمنی امروز در جمعه “پیروزی برای یمن” از منازل خود در شهرهای مختلف خارج شده و پس از ادای نماز جمعه در میدان های شهرهای خود تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، هزاران یمنی در میدان “التغییر” صنعاء تجمع کرده و خواستار برکناری دیکتاتور یمن هستند.

از سوی دیگر طرفداران و مزدوران صالح نیز در میدان “السبعین” صنعاء تجمع کرده‌اند. طرفداران وی تصاویری از عکس صالح به همراه عبدالله دوم شاه عربستان را در دست داشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: