پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۹ مهر ۹۰ | ۰۹:۵۴

طوفان منامه در راه است

باقر درويش فعال سياسي بحريني از برگزاري تظاهرات گسترده مردم بحرين طي هفته آينده با عنوان “طوفان منامه” در اعتراض به جنايتگري رژيم حاکم خبر داد.


درويش جمعه در مصاحبه با شبکه خبري العالم درباره ميزان مشارکت مردم در تظاهرات “طوفان منامه” در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه هفته آينده گفت: احکام قضايي ظالمانه و تدابير امنيتي شديد خشم و نارضايتي مردمي را برانگيخته است و طنين شعارهاي مردم به زودي ميادين مناطق مختلف بحرين را به لرزه درخواهد آورد .

درويش رژيم آل خليفه را به تلاش براي ايجاد دولت پليسي متهم و خاطرنشان کرد: مردم در تظاهرات طوفان منامه شعار خواهند داد که از زندان و چوبه دار و گلوله نمي ترسند.

وي گفت: مردم بحرين قبلا نيز کف پوش به خيابان ها آمده اند و تا تحقق مطالبات قانوني خود در صحنه حضور خواهند داشت.

درويش اظهار داشت: هدف رژيم حاکم از اتخاذ تدابير نظامي و امنيتي شديد و صادر کردن احکام قضايي ظالمانه متوقف کردن اعتراضات گسترده مردمي است غافل از اين که اين اقدامات غيرانساني عزم مردم بحرين را سست نخواهد و باعث افزايش اعتراضات خواهد شد.

وي محاکمه و مجازات پزشکان را به علت درمان معترضان محکوم کرد و گفت: محاکمه پزشکان و تعرض به زنان لکه ننگ و رسوايي براي رژيم محسوب مي شود رژيمي که هيچ ارزشي براي ابتدايي ترين اصول حقوق بشر قايل نيست.

فعال سياسي بحريني با درخواست از سازمان هاي مدني براي اعلام همبستگي با زنان و پزشکان زنداني بحريني افزود: سازمان هاي مدافع حقوق زنان در کشورهاي عربي بايد از زنان بحريني حمايت کنند واين در حالي است که زنان بحريني به نوبه خود از زنان مصر ، تونس ، اردن و فلسطين حمايت کردند و مدافع حقوق آنان در شرايط مختلف بودند.

درويش از آمريکا و انگليس به علت نحوه تعامل با تظاهرات مردم بحرين انتقاد کرد و گفت: تعامل آمريکا و انگيس با معترضان بحريني دوگانه است و آنان از رژيم آل خليفه حمايت مي کنند.

وي افزود: هر گاه که مقامات آمريکايي اظهاراتي درباره بحرين بيان مي کنند ، سرکوب شديد مردم بي دفاع ازسرگرفته مي شود.

فعال سياسي بحريني تصريح کرد: اعتراضات مسالمت آميز مردم بر راه حل هاي نظامي رژيم پيروز شده است .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: