پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۹ مهر ۹۰ | ۰۹:۱۴

تظاهرات هزاران مصری در اعتراض به عدم تحقق اهداف انقلاب

هزاران نفر از مردم قاهره با برگزاری تظاهراتی اهمال شورای عالی نظامی و دولت موقت در عدم تحقق اهداف انقلاب مصر را محکوم کردند و خواستار لغو قانون فوق‌العاده واصلاح قانون انتخاباتی جدید شدند.


هزاران نفر از مردم در میدان التحریر در جمعه باز پس گیری انقلاب با برگزاری تظاهرات نسبت به سیاست های اعمالی شورای نظامی حاکم تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان خواستار پایان کار دادگاه های نظامی و لغو قانون وضعیت اضطراری در کشور مصر شدند که از سال 1981 در این کشور اعمال می‌شود.

این در شرایطی است که هفته گذشته احزاب مصری با صدور بیانیه‌ای از شورای نظامی این کشور خواستند که قوانین جدید اعمال شده برای انتخابات پارلمانی در ماه آینده را اصلاح کنند.

شورای نظامی اعلام کرده که انتخابات مجالس مشورتی و ملی این کشور در سه مرحله برگزار خواهد شد و قانون وضعیت اضطراری نیز همچنان ادامه خواهد داشت که این مسئله انتقادات شدیدی را در مصر برانگیخته است.

شورای عالی نظامی مدعی است که برای حفظ سلامت و امنیت انتخابات این قانون را تصویب کرده ولی گروه‌های سیاسی و انقلابیون در مصر این تصمیم را تلاشی برای افزایش قدرت شورای نظامی و طولانی شدن حکمرانی این شورا بر کشور می‌دانند.

انقلابیون در تظاهرات امروز تاکید دارند که شورای نظامی و دولت انتقالی در تحقق اهداف انقلاب اهمال می‌کند.
همچنین مردم به شدت نسبت به ادامه قانون وضعیت اضطراری و قانون انتخاباتی جدید در کشورشان اعتراض دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: