سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۰ مهر ۹۰ | ۱۰:۰۲

بحران یورو و گسترش احساس ناامنی در میان اروپایی‌ها

یک رسانه آلمانی با اشاره به سیاستهای انتقادی دولت انگلیس در قبال اروپا که در شرایط سخت بحران یورو در پیش گرفته است، از گسترش احساس ناامنی در میان ملتهای اروپا خبر داد.


“ان تی وی” آلمان در تحلیلی نوشت : انگلیس با توجه به بحران سختی که منطقه یورو گرفتار آن شده است رد کردن کشورش در پذیرش این واحد ارزی مشترک را تایید شده می بیند.

وزیر امور خارجه این کشور آشکارا اعلام کرده است که دولت انگلیس هیچ فکر و نظری برای یورو ندارد. روند اروپایی حکومت کامرون روز به روز شکل انتقادی تری را به خود می گیرد. خاطرات روزهای “مارگارت تاچر” دوباره در این کشور زنده می شود.

“ان تی وی” در ادمه نوشت : این طور به نظر می رسد که تاچر بار دیگر به معادلات سیاسی بریتانیا برمی گردد. اگر چه این محافظه کار 86 ساله انگلیسی که بسیار بیمار است دوباره به داونینگ استریت قدم نگذاشت، اما روح تاچری بار دیگر فضای اتاقها و راهروهای مقر حکومت در انگلیس را فراگرفته است.

بار دیگر مانند دوران حکومت این بانوی آهنین غرشهای انتقاد به اروپا از طرف اعضای حکومتی بلند شده است.

وزیر امور خارجه انگلیس منطقه یورو را یک خانه در حال سوختن ارزیابی می کند که هیچ راه فراری از آن وجود ندارد.

ان تی وی در ادامه نوشت : اینکه انگلیس یورو را رد می کند یک راز نیست . با این همه نقطه زمانی که وزیر امور خارجه این کشور این گونه انتقادات را وارد می کند، قابل توجه است. در پایتخت کشورهای عضو منطقه یورو در حال حاضر نمایندگان پارلمانها درباره طرح گسترش چتر نجات یورو بحث و اختلاف نظر دارند.

این رسانه آلمانی همچنین تصریح کرد: بحران یورو کشورهای یونان، پرتغال و ایرلند را در حاشیه ورشکستگی قرار داده است. حکومت آلمان نیز به واسطه این بحران متزلزل شده است. چنین شرایطی به ویژه احساس ناامنی را دربین اروپاییانی که هر روزه با این ارز مشترک معاملاتی را انجام می دهند گسترش داده است.

این رسانه آلمانی در ادامه نوشت : در چنین شرایط دشواری که برای یورو ایجاد شده است چماق های ملی گرایی بالا آمده و دائما این ارز ملی مشترک در اروپا را می کوبد.

تلاشهای با شکست روبرو شده در بروکسل، پاریس و دیگر کشورهای عضو یورو برای پایداری این واحد ارزی مشترک، بیان استدلال در رد آن را برای وزیر امور خارجه انگلیس ساده تر کرده است.

نویسنده در ادامه با تاکید بر اینکه سیاستهای این روزهای انگلیس تنها در رد یورو نیست، بلکه اتحادیه اروپا را هم هدف قرار داده است، نوشت : در مبارزات انتخاباتی که در این کشور جریان دارد وزیر امور خارجه و نخست وزیر اعلام کرده اند که با حکومتی که تحت کنترل آنها قرار دارد تقویت کمیسیون اروپایی دیگر وجود نخواهد داشت بلکه برعکس اختیارات بار دیگر باید به انگلیس سپرده شود. به این ترتیب لندن تصمیمات باروسو در راستای حل بحران یورو درباره مالیاتها را رد می کند.

“ان تی وی” در پایان این مطلب نوشت : این روزها بار دیگر مشخص شد که انگلیس با اتحادیه اروپا یک عشق توام با نفرت را دارد. روند اروپایی بی ملاحظه تاچر نسبت به اروپا بار دیگر توسط کامرون و وزیر امور خارجه اش تقویت می شود.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: