جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۱ مهر ۹۰ | ۰۸:۴۰

اعراب هیچ اقدامی را برای حمایت از انقلاب مردم یمن انجام ندادند

فعال سیاسی یمنی با اشاره به مبارزات انقلابی ملت یمن گفت: یک دختر آمریکایی برای حمایت از انقلاب مردم یمن در مقابل تانک دشمن ایستاد و به شهادت رسید اما اعراب هیچ اقدامی را برای حمایت از انقلاب مردم یمن انجام ندادند.


به گزارش خبرنگار مهر در ادامه جلسه نوبت عصر کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مرتضی بن زید الحسینی فعال سیاسی از یمن اظهار داشت: یک موسسه بین المللی در یمن برای حمایت از فلسطین تشکیل شده است که به مردم فلسطین کمک مالی می کند.

وی با اشاره به تشکیل پایگاه های آموزش نظامی به نام صبرا و شتیلا برای رزمندگان مقاومت در یمن گفت: ما از اختلافات موجود میان گروه های فلسطینی رنج می بریم .

الحسینی با عالام اینکه ملت یمن از همه مجاهدین در لبنان و فلسطین حمایت می کنند افزود: ما از ملت فلسطین می خواهیم متحد شوند و گرنه تمام مبارزاتشان به هدر خواهد رفت.

وی با بیان اینکه حکام عرب آرزوی نابودی فلسطین را دارند اظهار داشت: اعراب در زمان حکومت شاه در ایران دوست ایران بودند اما زمانی که جمهوری اسلامی روی کار آمد و پرچم اسرائیل در این کشور را پایین کشیده و پرچم فلسطین را بالا برد با این کشور دشمن شدند و ایرانیان را مجوس خواندند.

وی با اشاره به دشمنی دولت های عربی با یکدیگر افزود: اسرائیل پس از جنگ 33 روزه اعلام کرد از مقاومت لبنان شکست خورده اما حکام عرب می گویند مقاومت شکست خورده است، این چه مصیبتی است مردان مقاومت خداوند و رسول خدا را دوست دارند و اهل مبارزه هستند.

وی با اشاره به مبارزات انقلابی ملت یمن گفت: ما شاهد بودیم یک دختر آمریکایی برای حمایت از انقلاب مردم یمن در مقابل تانک دشمن ایستاد و به شهادت رسید اما اعراب هیچ اقدامی را برای حمایت از انقلاب مردم یمن انجام ندادند.

وی تاکید کرد: دولت های عربی خود موجب این همه مصیبت برای ملت یمن و ملت فلسطین شده اند.

به گزارش خبرنگار مهراظهارات متفاوت و شجاعانه مرتضی بن زید الحسینی فعال سیاسی از یمن موجب تشویق حاضران جلسه شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: