دوشنبه 03 اکتبر 11 | 11:48
اسماعیل هنیه در اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین تأکید کرد:

اسماعیل هنیه: حتی از یک وجب خاک فلسطین کوتاه نمی‌آییم

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین با پایفشاری بر شعار اساسی «فلسطین از نهر تا بحر؛ نه حتی یک وجب کمتر»، بر مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی تا آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی تأکید کرد.


“اسماعیل هنیه”، نخست وزیر دولت قانونی فلسطین امروز ـ دهم مهرماه ـ طی سخنانی که از طریق ویدئو کنفرانس در پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین پخش شد، اظهار داشت: این کنفرانس که دلایل و مفاهیم زیادی دارد موضع ثابت و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از فلسطین نشان می‌دهد.

وی افزود: این پشتیبانی و حمایت از مادی و معنوی از ملت فلسطین نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران حامی مقاومت است.

هنیه با بیان اینکه مسئله فلسطین یکی از مهمترین مسئله جهان اسلام است ادامه داد: می‌دانید که امت اسلامی امروز به بهار عربی و تحولات منطقه مشغول است و شاید هریک از کشورهای عربی و اسلامی مسئله خودشان را داشته باشند ولی مسئله فلسطین یک مسئله محوری است که باید به آن توجه شود.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین گفت: ما از طریق مقاومت می‌توانیم آزادی خود و قدس را رقم بزنیم و آن را بازپس گیریم چرا که تجربه جنبش‌های آزادی‌خواه در کشورهای اشغال شده نشان داده که مقاومت در پیروزی آنها نقش اساسی داشته است.

هنیه اظهار داشت: امروز پس از گذشت 20 سال از مذاکرات ثابت شده که ما از طریق مذاکره و راه حل‌های سیاسی به نتیجه نمی‌رسیم.

وی افزود: مسئله فلسطین جنبه‌های انسانی دارد و می‌تواند به عنوان یک ابزار وحدت و همبستگی میان ملت‌های مسلمان در نظر گرفته شود.

هنیه گفت: بسیاری از کشورهای آزادیخواه از مسئله فلسطین حمایت می‌کنند و این مسئله نشان می‌دهد که موضوع فلسطین برای همه وجدان‌های بیدار جهان مهم است.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین با بیان اینکه امروز دنیا بیش از پیش به انسانی بودن مسئله فلسطین پی برده اظهار داشت: برای من مایه افتخار است که در این اجلاس شرکت و از حقوق ملت فلسطین دفاع می‌کنم.

وی ادامه داد: تهاجم رژیم صهیونیستی به فلسطین و قدس مسئله بسیار مهمی است چرا که اسراییل می‌خواهد چهره اسلامی و عربی قدس را تغییر دهد و آن را یک منطقه یهودی معرفی کند و به همین دلیل است که اسراییل اجازه برگزاری نماز جمعه را به مسلمانان نمی‌دهد.

هنیه گفت: اسراییل همچنین دست به حفاری‌هایی در زیر مسجدالاقصی زده و دستگیری و بازداشت فلسطینی‌ها هم رو به افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: ما به منظور آزادسازی اسرای فلسطینی باید تلاش کنیم و آن را مورد توجه قرار دهیم.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین افزود: ما شاهدیم که مبارزه ملت فلسطین ادامه دارد و همچنان ملت فلسطین اصرار دارند که همه فلسطین از نهر تا بحر باید آزاد شود.

وی اظهار داشت: با وجود تقدیم هزاران شهید و اسیر که در فلسطین با آن مواجه هستیم اسراییل هنوز نتوانسته به اهداف خود دست پیدا کند که این مسئله به برکت حمایت ملل مسلمان است.

وی با بیان اینکه فلسطینیان اصرار دارند که حقوق خود را بازپس گیرند گفت: ما می‌خواهیم تأکید کنیم که به حقوق و سرزمین خودمان پایبندیم و حتی یک وجب از سرزمین خودمان چشم پوشی نمی‌کنیم.

هنیه ادامه داد: ما تأکید می‌کنیم که میراث مسلمانان را در مسجدالاقصی نادیده نخواهیم گرفت و به آزادی کل فلسطین پافشاری می‌کنیم.

وی گفت: ما حاضر نیستیم اسراییل را به رسمیت بشناسیم و حتی از یک وجب خاک فلسطین هم کوتاه نمی‌آییم.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین نیز در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ما به وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین پایبندیم چرا که تنها گزینه برای رویارویی با اسرائیل همین وحدت است. البته باید توجه کرد که اشغالگران و دشمنان تنها استفاده کنندگان از اختلافات میان مسلمانان هستند.

وی افزود: باتوجه به اینکه راه حل مسالمت آمیز به بن بست رسیده باید خط مشی واحدی را در جهت مبارزه علیه اشغالگران داشته باشیم، ما به گزینه خود یعنی مبارزه مسلحانه پایبندیم و از مواضع خود عقب نشینی نمی‌کنیم.

هنیه اظهار داشت: ما خواهان ایجاد آرامش در کشورهای عرب همسایه هستیم چرا که این مسئله به فلسطین هم کمک می‌کند. و ما ایما داریم که آزادی فلسطین از طریق وحدت میان مسلمانان باید انجام شود.

وی افزود: ما به ایجاد همبستگی و همکاری میان همه مسلمانان پاینبدیم و آماده مذاکره با هر کشوری در جهت آزادی فلسطین هستیم.

هنیه گفت: باید از این اجلاس برای حمایت از اسرای فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی کمیته‌ای تشکیل شود چرا که ما در حال حاضر بیش از 8هزار زن اسیر در زندان‌های اسراییل داریم.

وی تصریح کرد: اسرای قهرمان فلسطین به زودی و در آینده‌ای نزدیک آزاد خواهند شد و انشاءالله همه در مسجدالاقصی نماز می‌خوانیم و اسراییل هم نابود خواهد شد.

هنیه گفت: آزادی غزه سرآغاز آزادی تمام فلسطین خواهد بود و راه را برای کل فلسطین هموار می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: