چهارشنبه 05 اکتبر 11 | 17:36

تنها فیلم مستند موجود از حضور «شهید عباس بابایی» در آمریکا نمایش داده می‌شود

جمعه این هفته و با پخش قسمت ششم سریال تلویزیونی «شوق پرواز»، تنها فیلم موجود از حضور عباس بابایی و دوستانش در پایگاه هوایی تگزاس آمریکا نمایش داده می شود.


جمعه این هفته و با پخش قسمت ششم سریال تلویزیونی «شوق پرواز»، تنها فیلم موجود از حضور عباس بابایی و دوستانش در پایگاه هوایی تگزاس آمریکا نمایش داده می شود.

این فیلم مستند در سال ۱۳۵۱ توسط خلبان اکبر صیاد بورانی با دوربین هشت میلی متری فیلم‌برداری شده و صحنه‌هایی از حضور عباس بابایی و دیگر خلبان‌های ایرانی در پایگاه هوایی ایالت تگزاس را به نمایش می‌گذارد.

طبق اعلام روابط عمومی این سریال تلویزیونی، از دیگر اتفاق‌های قسمت ششم می‌توان به حضور پررنگ‌تر شهرام حقیقت دوست در داستان اشاره کرد. شهرام حقیقت دوست در این سریال نقش سعید خجسته‌فر دوست و همکلاسی عباس بابایی را ایفاء کرده که همزمان با او وارد ارتش شده و در رشته خلبانی ثبت نام می‌کند. در این قسمت اتفاق‌هایی برای سعید رخ می‌دهد که زندگی او را تحت‌الشعاع قرار می‌د‌هد.

همچنین در این قسمت از سریال شوق پرواز بازی علیرضا کمالی‌نژاد در نقش خلبان امیری آغاز می‌شود. امیری از هم دوره‌ای‌های عباس و سعید است که با گریم‌های مختلف در چند مقطع دیده خواهد شد.

شوق پرواز محصول مشترک گروه تلویزیونی شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران و گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است.

این سریال ۲۴ قسمتی به کارگردانی یدالله صمدی و تهیه‌کنندگی جواد نوروز بیگی با موضوع زندگی خلبان شهید عباس بابایی ساخته شده و پخش آن از جمعه ۱۱ شهریور گذشته از شبکه یک سیما آغاز شده است.

سایت اینترنتی این سریال به سایت اینترنتی سریال به نشانی www.shogheparvaz.tv با مطالب مختلف در دسترس علاقمندان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: