یکشنبه 30 می 10 | 12:08

وصیت‌نامه امام؛ یک دستورالعمل فراموش شده

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیانات خود در چهاردهم خردادماه سال هشتاد و هفت با تاكید بر لزوم بازخوانی وصیت‌نامه‌ی الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره)، تاكید كردند: «امروز قواى ثلاثه و مسئولان گوناگون كشور – اعم از نظامى و غير نظامى و سياسى و اجتماعى و خدماتى – بايد دستوالعمل كار خود را همين وصيت‌نامه‌ى امام و راهنمائيهاى امام قرار بدهند. عزت ملت ايران، امنيت پايدار ملت ايران، رشد و توسعه‌ی مادى ملت ايران، اعتلاى معنوى و اخلاقى ملت ايران، در گرو عمل كردن به اين توصيه‌هاست.»


متن کامل وصیت‌نامه امام (ره)

فیلم

صوت

نمودار موضوعی

نمودار موضوعی وصیت‌نامه‌ی حضرت امام خمینی (ره) منتشر شد

نمودار موضوعی وصیت‌نامه‌ی حضرت امام خمینی (ره)، در آستانه‌ی دومین سال مطالبه رهبر انقلاب از مسئولان برای تبدیل شدن این وصایا به «دستورالعمل كاری»، از سوی دفتر دفتر حفظ و نشر حضرت آثار آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شد.

شما می‌توانید با مطالعه‌ی این نمودار، مروری اجمالی، نظام‌مند و كاربردی از بخش‌های مختلف وصیت‌نامه بدست آورید.

این نمودار كه از متن كامل وصیت‌نامه‌ی حضرت امام (ره) استخراج شده، شامل محورهای «حكومت اسلامی»، «رهبری نظام»، «قوای سه‌گانه و شورای نگبهان»، «مسائل سیاسی نظام اسلامی»، «روحانیون و طلاب»، «دانشجویان»، «نویسندگان، هنرمندان و تاریخ‌نویسان»، «تعلیم و تربیت اسلامی و استعماری»، «سیاست‌های اقتصادی نظام اسلامی»، «وظایف مردم و مسئولان در نظام اسلامی»، «قوای مسلح» و «جنگ تحمیلی» است.

لازم به ذكر است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیانات خود در چهاردهم خردادماه سال هشتاد و هفت با تاكید بر لزوم بازخوانی وصیت‌نامه‌ی الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره)، تاكید كردند: «امروز قواى ثلاثه و مسئولان گوناگون كشور – اعم از نظامى و غير نظامى و سياسى و اجتماعى و خدماتى – بايد دستوالعمل كار خود را همين وصيت‌نامه‌ى امام و راهنمائيهاى امام قرار بدهند. عزت ملت ايران، امنيت پايدار ملت ايران، رشد و توسعه‌ی مادى ملت ايران، اعتلاى معنوى و اخلاقى ملت ايران، در گرو عمل كردن به اين توصيه‌هاست.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.