پنج‌شنبه 06 اکتبر 11 | 19:31
عربستان:

عربستان: مردم معترض اجیر شده هستند/ با مشت آهنین برخورد می‌کنیم

عربستان سعودی پس از سرکوب اعتراضات مردمی عصر روز گذشته در شرق این کشور مدعی شد که برخی کشورها اقدام به تحریک مردم این کشور میکنند و این کشور با مشت آهنین با معترضان برخورد خواهد کرد.


وزارت کشور عربستان سعودی برخی کشورها را به ایجاد آشوب در شرق این کشور متهم کرد و با فرافکنی مدعی شد که مردم معترض اجیر شده و مزدور هستند.

به گزارش رسانه‌های سعودی، یک مقام مسئول در وزارت کشور عربستان با اشاره به اعتراضات مردمی در شهرک العوامیه در استان قطیف در شرق عربستان، مدعی شد که یک کشور [همسایه] در پشت پرده این اتفاقات است.

چندی پیش نیز شاهزاده نایف وزیر کشور عربستان سعودی مدعی شده بود که کشورش از سه طرف جنوب، شرق و شمال خود از جمله ایران مورد هدف است که با واکنش مقامات ایرانی روبه‌رو شد.

در اعتراضات روز گذشته مردم العوامیه که در اعتراض به بازداشت‌های گسترده مردم در این منطقه برگزار شد، با دخالت نیروهای امنیتی به درگیری کشیده شد و بیش از 14 نفر زخمی شدند.

این مقام مسئول در وزارت خارجه عربستان مدعی شد که معترضان اقدامات خود را به دستور یک کشور بیگانه انجام دادند که تلاش می‌کند امنیت و ثبات عربستان را بر هم بزند.

وزارت خارجه عربستان به معترضان هشدار داد که تابیعیت و پیروی خود از خدا سپس کشورشان را به شکل روشن معین کنند یا اینکه اعلام کنند تابع آن کشور و سران آن هستند.

وزارت کشور عربستان معترضان را اجیر شده خواند و با تاکید بر این که با زور با هر اجیرشده‌ای برخورد می‌کند، اعلام کرد که نمی‌پذیرد که به امنیت کشور و شهروندان آسیبی برسد و با زور و مشتی آهنین هر کس را که اقدام به این کارها بکند، برخورد می‌کند… در غیر این صورت هر کس باید مسئولیت رفتار خود را بپردازد.

وزارت کشور عربستان در حالی همسایگاه خود از جمله ایران را به دخالت در امور این کشور متهم می‌کند که تاکنون چندین بار دیپلمات‌های اروپایی به رادیو اوستن که از نروژ برنامه پخش می‌کند، اعلام کرده‌اند که در ناآرام کردن سوریه به واسطه گروهک‌های مسلح آمریکا و عربستان سعودی به همراه قطر و اردن و هماهنگی ترکیه دخیل هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: