چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۱۵ مهر ۹۰ | ۲۰:۳۱

ده سال بدبختی افغانستان زیر اشغال آمریکا

صدها تن از ساکنان کابل در دهمين سالگرد حمله آمريکا و ناتو به افغانستان با برپایی تظاهراتی، خواستارخروج فوري نظامیان خارجي از کشورشان شدند .


شرکت کنندگان در این تظاهرات که تصاوير کودکان کشته شده در حملات هوائي نيروهاي خارجي را به دست داشتند، مخالفت خود را با ساخت پايگاه هاي نظامي دائمي در افغانستان و امضاي هر گونه توافقنامه همکاري راهبردی با آمريکا اعلام کردند.

“عبدالحفيظ راسخ” يکي از برگزارکنندگان تظاهرات به شبکه خبري العالم، گفت : هدف از برگزاري اين تجمع در دهمين سال اشغال افغانستان پايان دادن به اشغالگري و خروج همه نظامیان خارجي از خاک کشورمان است؛ نيروهائي که به جز بدبختي دستاورد ديگري براي افغان ها نداشته اند .

وی اظهارداشت : تنها بخشي کمي از وعده هاي کشورهاي اشغالگر مبني بر بازسازي افغانستان، آموزش نيروهاي افغان، کمک به دولت براي اجراي قانون و برقراري امنيت محقق شده است و به اعتقاد ناظران سياسي امنيت نسبي نيز به علت تداوم اشغالگري و درگيري ها در معرض نابودي است .

ذبيح الله قريشي استاد حقوق دانشگاه ابوريحان بيروني در کابل در مصاحبه با شبکه خبري العالم، گفت : بيشتر تعهدات جامعه جهاني در قبال افغانستان محقق نشده است زيرا امنيت هنوز کامل نیست، مساله بازسازي کشور نيز کلا فراموش شده و ميانگين بيکاري جوانان هم افزايش يافته است .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: