چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۱۵ مهر ۹۰ | ۱۹:۴۰

بی‌اعتباری روزافزون برای آل سعود

یک فعال سعودی حمله مسلحانه نظامیان سعودی به تظاهرات مسالمت آميز مردم این کشور در منطقه الشرقيه که مجروح شدن ده ها تن را در پی داشت، نشانه بی اعتباری نظام آل سعود دانست.


” فؤاد ابراهيم ” روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه خبري العالم در بیروت، با تاکید بر اینکه آل سعود به ارتکاب جنايات بيشتر عليه مردم اين کشور روي آورده است، افزود : این اقدامات سرکوبگرانه، بيش از پيش مشروعيت نظام سعودي را زير سوال مي برد.

صدها تن از ساکنان منطقه الشرقیه عربستان که مرکز اصلی سکونت شیعیان  این کشور است، روز گذشته با درخواست آزادی های سیاسی، تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار کردند که نیروهای امنیتی عربستان به شدت معترضان را سرکوب کردند.

ابراهيم اظهارداشت مقام های سعودی ادعا می کنند نیروهای امنیتی در این حادثه هدف تیراندازی قرار گرفته اند و با این ادعا می خواهند بر جنايت روز گذشته خود سرپوش بگذارند.

وی تصریح کرد : آل سعود با چنين جنايت هايي عليه غيرنظاميان، مرتکب حماقت مي شوند؛ چرا که مردم حقوق و خواسته هاي مشروع دارند و نبايد در مقابل خواسته هاي مشروع آنان به تيراندازي متوسل شوند.

وي گزارش روزنامه اينديپندنت درباره مجروح شدن بيست و هفت غيرنظامي در تيراندازي نيروهاي امنيتي سعودي را گزارشي درست از اوضاع عربستان دانست و افزود : ده ها نفر در تيراندازي نيروهاي سعودي زخمي و به بيمارستان منتقل شده اند.

این فعال عربستانی درباره ادعاهاي مسئولان سعودي مبني براينکه برخي طرف هاي خارجي در ناآرامي هاي منطقه الشرقيه عربستان دست دارند، گفت : متهم کردن طرف هاي خارجي به دست داشتن در این ناآرامي ها ، تلاشي بي ارزش و قديمي و فرار از حقیقت است.

ابراهيم خاطرنشان کرد : مسئولان سعودي درک نکرده اند که همواره بر وخامت اوضاع سياسي و اجتماعي عربستان افزوده مي شود و اکثريت مردم اين کشور طي سه دهه گذشته خواهان رسيدن به حقوق و خواسته هاي مشروع هستند.

وي با تاکید براینکه انعکاس خواسته هاي مردم در همه مناطق کشور به گوش مي رسد،  افزود : ناتواني شاهزاده ” محمد بن فهد ” حاكم منطقه الشرقيه در استفاده از راه حل هاي امنيتي نشان دهنده ناتواني وي  در اداره امور است.

فؤاد ابراهيم ،گفت : دولت سرکوبگر سعودی اعتبار خود را از دست داده است و توسل به اقدامات سرکوبگرانه ، همواره از مشروعيت اين رژيم مي کاهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: