جمعه 07 اکتبر 11 | 13:23

باید گروه سینماداران دفاع مقدس و مقاومت تشکیل شود

رقابت با فیلمهای آمریکایی که تمام سینماهای دنیا را تسخیر کرده است کار آسانی نیست و زمان زیادی را می‌طلبد. حمایت همه جانبه از سینمای مقاومت می‌تواند ما را در این راه یاری نماید.


جمال شورجه گفت: برای تقویت سینمای مقاومت نیاز است تا یک گروه مستقل از سینماداران دفاع مقدس و مقاومت تشکیل شود و سینماهایی را تحت پوشش داشته باشند و از بودجه‌ای متمرکز به ساخت این فیلم‌ها بپردازند.

این کارگردان دفاع مقدس در خصوص باید‌ها و نبایدهای تاسیس بنیاد مقاومت اسلامی، گفت: در خصوص تاسیس بنیاد مقاومت و بیداری اسلامی باید بگویم که راه اندازی آن زیر چ‌تر سازمان سینمایی کشور بسیار لازم و ضروری است. فیلم‌های مقاومت در جهان اسلام بسیارند. ما می‌توانیم برای تبلیغ دین و احکام قرآن نیز از این فیلم‌ها استفاده نمائیم. چنانچه این نبیاد با جدیت ساخت فیلمهای بیداری و مقاومت را دنبال کند و سالانه ۴ یا ۵ اثر فاخر در این زمینه تولید شود، می‌توان گفت که به اهداف خود دست یافته‌ایم. این فیلم‌ها علاوه بر آنکه اثار مقاومت و بیداری اسلامی را به تصویر می‌کشند، باید از معیارهای بین المللی نیز برخوردار باشند، تا بتوانند به سینمای دیگر کشور‌ها راه یابند و مبلغ دین اسلام باشند.

شورجه در ادامه سخنان خود افزود: رقابت با فیلمهای آمریکایی که تمام سینماهای دنیا را تسخیر کرده است کار آسانی نیست و زمان زیادی را می‌طلبد. حمایت همه جانبه از سینمای مقاومت می‌تواند ما را در این راه یاری نماید. اگر فیلمهای ساخته شده بر روی اینترنیت نیز قرارگیرند تا مردم کشورهای دیگر بتوانند به راحتی آنرا در اختیار داشته و تماشا کنند، از جمله شگردهایی است که برای نشر و گسترش سینمای مقاومت می‌توان استفاده کرد.

کارگردان «سی و سه روز» اظهار داشت: هم اکنون اعتراضات مردم در آمریکا و اروپا با الگو برداری از انقلاب مصر انجام می‌شود. پس می‌بینیم که این انقلاب‌ها در دنیا تاثیرات چشمگیری داشته و مردم تاب و تحمل زور و اختناق را ندارند. حمایت از این سینما باید جدی و هدفمند باشد. امیدوارم این سینما نیز به مانند سینمای دفاع مقدس نباشد که اکنون نیاز به احیا همه جانبه دارد. حمایت از این سینما باید از ابتدای نگارش فیلمنامه تا انتهای و اکران ادامه داشته باشد. در این صورت می‌توان امیدوار بود که سینمای موفقی خواهیم داشت.

کارگردان با سابقه دفاع مقدس در پایان سخنان خود گفت: در اینجا نیاز است تا یک گروه مستقل از سینماگران دفاع مقدس و مقاومت تشکیل شود و سینماهایی را تحت پوشش داشته باشند و از بودجه‌ای متمرکز به ساخت این فیلم‌ها بپردازند. این باعث می‌شود که دیگر کارگردانان نگران مسایل مادی و اقتصادی نباشند. علاوه بر سازندگان فیلم، سینما داران نیز با حمایت این گروه نگران هزینه‌های خود نیستند. لزوم داشتن فیلم اصولی در سینمای مقاومت ضروری است و من بر تشکیل گروهی متشکل از سازندگان فیلم‌های دفاع مقدس و مقاومت تاکید دارم. این‌ها کسانی هستند که این سینما را می‌شناسند و برای رشد آن همت می‌گمارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: