جمعه 07 اکتبر 11 | 22:11

متن سخنان خالد مشعل که از آن به عنوان مخالفت با رهبری یاد شد

هنگامی كه روز گذشته به سخنان جناب رهبر، آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گوش فرادادیم، نگاه روشن و شجاعت و اتخاذ مواضع اصولی را مشاهده كردیم.


شنبه گذشته اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با سخنان ولی امر مسلمین برگزار شد. پس از ایشان خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس به ایراد سخنرانی پرداخت.

سایت العربیة با قطعه‌قطعه كردن سخنان خالد مشعل در اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین چنین تیتری زد: «مخالفت خالد مشعل با موضع آیت‌الله خامنه‌ای در مورد تشكیل دولت فلسطین».

همه‌ی اینها در حالی بود كه خالد مشعل دو بار در این اجلاس صحبت كرد كه یك‌بار آن خارج از نوبت و به درخواست وی صورت گرفت. در سخنرانی اول كه العربیة از آن به عنوان منبع خود یاد كرده بود، مشعل چنین گفت:

ترجمه‌ی فیلم اول:

برادر ابومازن فشارهای آمریكایی را محكوم كرد و بر طرح خود اصرار ورزید؛ این یك جسارت قابل ستایش است و از بابت آن قدردانی می‌كنیم و از تمام مسئولان در تشكیلات خودگردان و اصحاب پروژه‌ی تبادل اراضی می‌خواهیم كه این حالت را در برابر تمام فشارهای اسرائیلی، آمریكایی و یا اروپایی كه منافع فلسطین را نقض می‌كند، ادامه دهند و در برابر آن ایستادگی نمایند.

ما این سؤال باقی می‌ماند؛ چه سؤالی؟ آیا تنها گزینه‌ای كه پیش روی ما قرار دارد، مذاكره است؟آیا ما همچنان از یك دولت نمادین و دور از واقعیت سخن خواهیم گفت؟تشكیل دولت در سال 88 اعلام شد. آیا ما همچنان در این مربع سرگردان خواهیم ماند؟ یا این‌كه وظیفه‌ی امروز ما این است كه چگونه با جدیت در یك سرزمین آزاد شده، دولت تشكیل دهیم؟

آیا سؤال منطقی امروز همین نیست؟ حتی در صورتی كه عضو سازمان ملل شویم ما می‌بینیم كه سرزمینی كه می‌خواهیم در آن دولت تشكیل دهیم اشغال شده و مملو از شهرك‌ها است.پس سؤالی پیش روی تمام نیروهای فلسطینی این است كه در مرحله‌ی اول ما چگونه باید این سرزمین را آزاد كنیم تا بتوانیم یك دولت حقیقی در آن برپا كنیم؟ چگونه باید دولت را از یك فضای خیالی پایین آورده و آنرا در یك بستر واقعی و حاكمیت حقیقی این سرزمین قرار دهیم؟

ترجمه‌ی فیلم دوم:

بعد از آن‌كه به سخنان جناب رئیس‌جمهور آقای احمدی‌نژاد گوش فرادادیم، به او می‌گوییم به خاطر دو ویژگیِشجاعت و مواضع اصولی كه در تمام موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های شما وجود داردبه شما تبریك می‌گوییم؛ دو ویژگی كه كمتر در میان رهبران جهان مشاهده می‌شود. و همچنین هنگامی كه روز گذشته به سخنان جناب رهبر، آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گوش فرادادیم، نگاه روشن و شجاعت و اتخاذ مواضع اصولی را مشاهده كردیم. و ما به خاطر وجود چنین رهبر و رئیس‌جمهوری كه به آنها افتخار می‌كنیم، به ملت ایران تبریك می‌گوییم.

در پایان كنفرانس هم مشعل از رئیس جلسه وقت می‌خواهد و مجدداً از سخنان ولی امر مسلمین و رئیس‌جمهور ایران تشكر كرده و می‌گوید: ابتدا باید فلسطین را آزاد كنیم و سپس كشورمان را در آن تأسیس كنیم. رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین در حاشیه‌ی كنفرانس و در گفت‌وگو با خبرنگاران نسبت به سخنان افتتاحیه‌ی رهبر انقلاب اسلامی گفت: مواضع آيت‌الله خامنه‌ای ممتاز و بااصالت است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: